Powiat Iławski od soboty 3 października znajdować się będzie w strefie żółtej, co ma związek z dynamicznym przyrostem zakażeń na Covid-19. W żółtej strefie obowiązywać będą dodatkowe obostrzeniaWAŻNE! Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia, jest na bieżąco analizowana i może ulegać zmianom. Zalecamy śledzenie strony rządowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Co oznacza bycie w strefie żółtej dla mieszkańców Powiatu Iławskiego ?

• Organizacja kongresów i targów: obowiązuje limit 1 osoba na 4 mkw.
  • Wydarzenia sportowe: limit 25% publiczności.
  • Wydarzenia kulturalne i kino: limit 25% publiczności.
  • Gastronomia: 1 osoba na 4 mkw.
  • Siłownie: 1 osoba na 7 mkw.
  • Wesela i inne uroczystości „rodzinne”: limit 100,  z wyjątkiem obsługi.
  • Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju: limit 100 osób, z wyjątkiem obsługi.
  • Kluby nocne i dyskoteki: obecnie zakaz prowadzenia działalności.
  • Salony kosmetyczne: w miejscu prowadzenia działalności, przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

Kiedy zakrywamy nos i usta?

• w środkach publicznego transportu zbiorowego;
  • w miejscach ogólnodostępnych – chyba że będzie zachowana odległość 1,5 m;
  • w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej;
  • w obiektach handlowych lub usługowych;
  • w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Źródło: gov.pl