Starostwo Powiatowe w Iławie  wspólnie z członkami Międzynarodowego  Stowarzyszenia Policji  IPA Region Olsztyn zainicjowało akcję sprzątania plaży miejskiej  tzw. „dzikiej” przy ul. Kajki w Iławie. Odbędzie się ona w sobotę 12 września 2020 r., o godzinie 12:00. W przedsięwzięciu wezmą udział nurkowie z Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena” w Olsztynie.

– To wartościowa inicjatywa, którą należy poprzeć i w miarę możliwości, jako powiat, się w takie akcje angażujemy. Liczę, że to dopiero początek współpracy z jednostkami i stowarzyszeniami, w tym zakresie – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego w Iławie.

– Nadrzędnym celem akcji jest oczywiście propagowanie idei ochrony środowiska, a w mikroskali poprawa stanu otaczającego nas środowiska – mówi Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie. – Zapewniamy worki do segregacji, kontener oraz transport i utylizację odpadów zebranych podczas sprzątania dna jeziora/plaży –- Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Akcja odbędzie się z zachowaniem wszelkich wytycznych związanych z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną panującą na terenie naszego kraju.

Fot. pixabay.com (Ilustracja)