Montaż lamp bakteriobójczych w dużej mierze zwiększy bezpieczeństwo naszych uczniów w szkołach, ale także pracowników i klientów urzędu – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego

32 lampy bakteriobójcze dwufunkcyjne, 600 sztuk przyłbic, 200 masek z certyfikatem, rękawice nitrylowe, medyczne oraz 5 sztuk dyfuzorów do dezynfekcji dłoni – to zakupy Starostwa Powiatowego w Iławie, które mają pomóc w ochronie przed wirusem SARS-CoV-2.  Transakcja jest w trakcie realizacji.– Zakup lamp bakteriobójczych, które emitują promieniowanie UV-C  został dokonany z myślą o szkołach powiatowych, gdzie trafią w pierwszej kolejności, ale także o samym Starostwie Powiatowym w Iławie – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. –  Głównie dotyczy to wydziału komunikacji i wydziału budownictwa, które przyjmują największą liczbę klientów. Oczywiście w lampy zaopatrzone zostaną jednostki powiatowe na terenie całego powiatu, o czym będziemy decydować w momencie, kiedy zakupy trafia już do nas. Lampy te skutecznie zwalczają  bakterie, wirusy, grzyby, pleśń i drobnoustroje. Są one rekomendowane przez Państwowy Zakład Higieny. Ich montaż w dużej mierze zatem zwiększy bezpieczeństwo naszych uczniów w szkołach, ale także pracowników i klientów urzędu. Będą używane także do dezynfekcji poszczególnych pomieszczeń, w razie potrzeby.

Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze

Lampa bakteriobójcza jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na dezynfekcję powietrza w pomieszczeniach, podnosząc jego sterylność. Tego typu lampa ma za zadanie dezynfekcję powietrza, poprzez niszczenie bakterii, wirusów, pleśni i grzybów. Cały proces odbywa się poprzez promieniowanie lampy promieniami UV, które skutecznie dezynfekuje pomieszczenie i powietrze, niwelując tym samym potrzebę używania innych środków dezynfekujących i podnoszących czysto mikrobiologiczną.

Koszt tego zakupu to: 54. 368, 00 zł


Środki ochrony osobistej – maski, przyłbice i rękawice

Ponadto na zakupy składają się także  rękawice nitrylowe medyczne i ochronne zgodne z standardem medycznym i standardem ochronnym (70 opakowań). Maseczki FFP2 R certyfikowane (WE/S/2706/2017) – 200 sztuk – wykonane zgodnie z normą, z wielowarstwowego materiału filtracyjnego: polipropylen. Zaopatrzone będą w zacisk nosowy dla formatowania półmaski w obrębie nosa, w taśmy nagłowia  oraz wewnętrzną wkładkę, poprawiającą szczelność i komfort użytkowania. Kolejny zakup to 600 sztuk  przyłbic wykonanych z folii PET poliestrowej gr min. 0,5 mm: parametr przejrzystości LT min 90%, pozwalających na czyszczenie środkami dezynfekującymi bez uszkodzenia folii.

Koszt tych zakupów to: 17.582,80 zł.


Dyfuzory

Kolejnym odrębnym zakupem są dyfuzory, czyli bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk CLEAN TOWER BASIC – 5 sztuk. Koszt to 9. 745,00 zł.


www.powiat-ilawski.pl

 

 

 

Fot. M.Rogatty