Ostatnia zorganizowana przez stowarzyszenie 1 sierpnia br. wycieczka „100-lecie Plebiscytu na Ziemi Lubawskiej” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem

Przed nami kolejna wycieczka z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych realizowana w ramach zadania publicznego „Cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią miasta Lubawa oraz Ziemi Lubawskiej” dofinansowanego przez Powiat   Iławski. Start w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 14.00, jak zawsze z parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie.Trasa o długości ok. 20 km poprowadzi przez miejscowości Złotowo, Rożental, Losy i Lubawa, a wycieczka będzie okazją do poznania historii niezwykłych drewnianych świątyń znajdujących się w okolicy Lubawy, które w ostatnim czasie zostały poddane gruntownej renowacji w ramach projektu dofinansowanego z funduszy europejskich. Naszą wyprawę zakończymy w dobrze wszystkim znanym lubawskim Kościele św. Barbary.

Dla każdego uczestnika przewidziany jest poczęstunek oraz inne niespodzianki. Wstęp jak zawsze bezpłatny, jednak przy okazji wycieczki odbędzie się zbiórka charytatywna, tym razem dla ciężko chorego Miłosza z miejscowości Mortęgi.

Wycieczka odbędzie się z zachowaniem wszelkich wytycznych związanych z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną panującą na terenie naszego kraju, a uczestnicy zobowiązani są do posiadania przy sobie maseczek ochronnych.

Wyznaczona trasa jest typowo rekreacyjna, warto zatem to ostatnie sobotnie popołudnie tegorocznych wakacji spędzić aktywnie, przy okazji poznając historię i zabytki naszego regionu.plakat nowy