Od 24 lipca do 30 lipca 2020 r. armatorzy statków rybackich, którzy ponieśli straty gospodarcze spowodowane koniecznością zaprzestania połowów
w związku z epidemią COVID-19, mogą składać w
Agencji Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa wnioski o wsparcie.

Pomoc jest realizowana w ramach działania „Tymczasowe zaprzestanie działalności połowowej” z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Rekompensata przysługuje za każdy dzień zaprzestania działalności połowowej przy użyciu danego statku rybackiego, trwającej nie mniej niż 14 dni, w przypadku gdy tymczasowe zaprzestanie połowów ma miejsce między 1 lutego a 31 sierpnia 2020 r. w wyniku epidemii COVID-19.

Wysokość wsparcia za każdy dzień zaprzestania działalności połowowej, trwającej
nie mniej niż 14 dni, zależy od długości całkowitej statku armatora i wynosi:

• poniżej 10 m – 950 zł;
  • od 10 m do 11,99 m – 1 050 zł;
  • od 12 m do 18 m – 1 450 zł;
  • od 18,01m do 24 m – 1 750 zł;
  • powyżej 24 m – 2 250 zł.

Wnioski o dofinansowanie przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji operacji (tj. port macierzysty jednostki rybackiej).
Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową.

Więcej informacji: na portalu internetowym – www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii – tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Fot. pixabay.com