W sierpniu rozpoczyna się kolejny cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią Lubawy oraz Ziemi Lubawskiej, realizowany przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Powiat Iławski.Pierwsza w tym roku wycieczka rowerowa pn. „100-LECIE PLEBISCYTU NA ZIEMI LUBAWSKIEJ” będzie okazją do symbolicznego oddania hołdu mieszkańcom miejscowości LUBSTYNEK, NAPROMEK, CZERLIN (gmina Lubawa) oraz GROSZKI (gmina Rybno), którzy przed stu laty, wykazali się niebywałą odwagą i patriotyzmem w niezwykle trudnym czasie opowiadając się za przynależnością do odradzającej się Rzeczpospolitej.

Start w sobotę, 1 sierpnia o godz. 15.00, tradycyjnie z parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie. Trasa o długości ok. 45 km będzie przebiegać przez miejscowości: Lubawa – Omule –  Szczepankowo – Gutowo – Naguszewo – GROSZKI – Odmy – Elgnowo – CZERLIN – NAPROMEK – LUBSTYNEK – Lubstyn –  Złotowo – Lubawa. Na uczestników czeka poczęstunek oraz inne niespodzianki.

Jak dodają organizatorzy, wycieczka odbędzie się z zachowaniem wszelkich wytycznych związanych z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną panującą na terenie naszego kraju, a uczestnicy zobowiązani są do posiadania przy sobie maseczek ochronnych.