W związku z trudną sytuacją mającą miejsce zarówno w Polsce jak i na całym świecie, wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wiele przedsiębiorstw społecznych z Warmii i Mazur zaangażowało się i w dalszym ciągu angażuje w społeczne akcje, związane z niesieniem pomocy materialnej jak i osobistej zarówno dla instytucji jak i osób fizycznych.Szereg firm społecznych ze swojej natury (statutu założycielskiego) powstało, aby realizować misje społeczne, w ramach których niosą bezinteresowną pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Często ich działania związane są z zatrudnianiem osób wykluczonych społecznie, dla których była to jedyna szansa i droga do odnalezienia się na rynku pracy. Dlatego podmioty ekonomii społecznej z regionu, nie czekając na dalszy rozwój sytuacji w województwie, zaczęły na własną rękę szyć maseczki ochronne m. in. dla pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej na Warmii i Mazurach.
Niestety dzisiaj to przedsiębiorstwa społeczne same potrzebują naszej pomocy, dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców regionu, aby włączyć się w akcję #Wspieram Przedsiębiorstwa Społeczne z Warmii i Mazur, której celem jest pomoc w utrzymaniu płynności finansowej firm społecznych w dobie szalejącej pandemii, wywołującej chorobę zakaźną COVID-19.
Pamiętajmy, aby zaopatrywać się zarówno w towary, produkty jak i usługi lokalne, które wytworzyli i w dalszym ciągu wytwarzają nasi przedsiębiorcy społeczni. Okażmy solidarność społeczną i pomóżmy naszej rodzimej gospodarce przetrwać. Stworzyliśmy dla Państwa bazę przedsiębiorstw społecznych z regionu, u których można składać zamówienia – zatem korzystajmy i udostępniajmy ją dalej !!!

Zastępca Przewodniczącego Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej
Wiesława Przybysz

foto: pixabay.com