Praca w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie staje się coraz sprawniejsza za sprawą kolejnej, trzeciej już drukarki 3D, która została właśnie uruchomiona. Dzięki niej jednego dnia będzie można wyprodukować dziesięć przyłbic ochronnych, a nie pięć jak było dotychczas.Przypomnijmy w dwóch szkołach Powiatu Iławskiego trwa produkcja przyłbic ochronnych, które dostarczane są na bieżąco  personelowi medycznemu Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Produkcja ich trwa w Zespole Szkół w Lubawie, gdzie intensywnie pracuje nad nimi Jędrzej Bojarski, nauczyciel przedmiotów elektrycznych oraz w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, gdzie wykonuje je Rafał Zakrzewski, nauczyciel informatyki.

Dyrektor Budowlanki, Elżbieta Gościńska poinformowała dziś, że uruchomiono w szkole trzecią drukarkę 3D, która bardzo usprawni produkcję przyłbic.

– Wczoraj oddaliśmy do dyspozycji starosty 6 przyłbic, dziś tj. w środę 8 kwietnia, 5 – mówi Elżbieta Gościńska. – Przy trzech aktywnych drukarkach dziennie wykonanych zostanie 10 takich przyłbic. Kiedy tylko są gotowe, informujemy o tym fakcie starostę, który organizuje ich transport docelowy.


www.powiat-ilawski.pl

Fot. Rafał Zakrzewski (ZS im. Boh. Września 1039 Roku w Iławie)