Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie na „Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”. Nabór propozycji potrwa do 30 czerwca br.Celem konkursu jest pozyskanie pamiątki turystycznej służącej promocji regionu.Praca ma nawiązywać do charakterystyki regionu, a także jego dziedzictwa kulturowego.

Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody w wysokości:

I Nagroda – 5.000 zł

II Nagroda – 3.000 zł

III Nagroda – 2.000 zł

Ostateczny termin składania prac upływa 30 czerwca 2020r. Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową znajdują się na stronie www.warmia.mazury.pl w zakładce Turystyka i promocja. Ostateczne rozstrzygnięcia konkursu poznamy w terminie do 20 sierpnia 2020 roku.

Technika wykonania prac jest dowolna, może to być m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika, wyrób plecionkarski, kowalski czy innej dziedziny rękodzieła artystycznego.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło blisko 60 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła pamiątka „Skrzynia wianna z posagiem” autorstwa Eleonory Toś z Kaflarni Warmińskiej.

foto i informacje: warmia.mazury.pl