Dziś, 17 lutego br. Starosta Powiatu Iławskiego – Bartosz Bielawski bierze udział w konferencji organizowanej przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej Senatu RP, przy współpracy m.in. ze Związkiem Powiatów Polskich oraz Związkiem Miast Polskich poświęconą m.in. orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 20 listopada 2019 w sprawie odpowiedzialności finansowej jednostek samorządu terytorialnego za stratę netto samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

W agendzie przewiduje się m.in. wystąpienie Marszałka Województwa Mazowieckiego jako wnioskodawcy do Trybunału Konstytucyjnego, prezentację Prezydenta Grudziądza nt. kondycji miejskiej lecznicy jako studium przypadku, które wiąże się z orzeczeniem, jak również dyskusję z udziałem przedstawicieli nauki prawa oraz korporacji samorządowych, dla których istotne jest ww. orzeczenie.
Konferencja odbywa się w Warszawie w gmachu Senatu RP.

foto: pixabay.com