W Iławie, przy ul. Maczka 9, funkcjonuje otwarta już drugi rok Poradnia Vitberg. Jest jedną z blisko 50 tego typu placówek działających w kraju, w której wykonuje się nowy rodzaj fizykoterapii – masaże wibracyjno-cykloidalne. Każdy mieszkaniec powiatu iławskiego może skorzystać bezpłatnie z serii 8 takich masaży.Od niemal 10 lat Beata Chmielewska prowadzi poradnię rehabilitacyjną Vitberg. Od 2 lat w Iławie, początkowo w szpitalu a teraz przy  ul. Gen Maczka 9. Każdego dnia przychodzi do poradni około 36 osób, którym wykonuje się masaż wibracyjno-cykloidalny – jest to nowy rodzaj fizykoterapii w Polsce.

Pacjenci mają refundowanych 8 dni zabiegowych, łącznie 16 masaży na: kręgosłup, kolana, biodra, układ krążenia oraz odchudzanie. Poradni zależy na najszerszym dotarciu do mieszkańców powiatu iławskiego, by mogli oni skorzystać  z tej terapii bezpłatnie. Zapewnia, że terminy oczekiwania nie przekraczają 2 tygodni.

Co konkretnie oferuje poradnia pacjentom?

– Poradnia oferuje mieszkańcom Powiatu Iławskiego jedną z najnowszych metod szeroko pojętej fizykoterapii – wibroterapię cykloidalno-oscylacyjną. To skuteczna i bardzo bezpieczna metoda masażu, który jest najlepszą terapią przeciwbólową w zwyrodnieniach kręgosłupa szczególnie w dyskopatii, rwie kulszowej czy barkowej  oraz zwyrodnieniach stawów kolanowych i biodrowych, wspomaga  układ naczyniowo-krążeniowy szczególnie po udarze, zawale czy zakrzepicy oraz limfatyczny, wspomaga zaburzenia czucia czy spastyczność. Wibroterapia działa też na pobudzenie metabolizmu i co bardzo ważne, odchudza.  

Wibroterapia jest doceniana przez praktyków i naukowców…

– To prawda, to metoda opracowana przez firmę Vitberg z Nowego Sącza już 20 lat temu i dalej rozwijana w Polsce we współpracy z uczelniami wyższymi m.in. z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie i Krakowską Akademią. Unikatowość metody polega na tym, że może z niej korzystać każdy pacjent, nawet Ci którzy mają stenty czy rozrusznik serca a już na pewno zapraszamy wszystkich po operacji kręgosłupa czy wstawieniu endoprotez. A efekty działania wibroterapii widoczne są już po pierwszym zabiegu. Poradnia zajmuje się również szeroko pojętą edukacją w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

– Zawsze umawiamy się z pacjentem na określoną godzinę. Przed zabiegiem wykonujemy pomiary biometryczne, przeprowadzamy wywiad, aby dostosować terapię do potrzeb pacjenta, a na koniec wykonujemy pomiary ciśnienia krwi. Tak przygotowany pacjent jest gotowy do wypróbowania wibroterapii w naszej poradni. W ciągu jednego dnia 36 do 42 pacjentów może korzystać z godzinnej terapii. W ciągu godziny wykonywane są dwa zabiegi I tak, dzień po dniu, zawsze o tej samej porze, z wykluczeniem weekendów i dni wolnych od pracy.

UWAGA!!
Zabiegi w Poradni Vitberg  są bezpłatne. Skierowania nie są wymagane.


Rejestracja: tel. 661 721 955 lub osobiście w Poradni przy ulicy Maczka 9  w Iławie w każdy dzień roboczy w godzinach od 10-17.Okres oczekiwania bardzo krótki ok 2-3 tygodnie. Zapraszamy zarówno emerytów jak i osoby pracujące.
www.poradnia.vitberg.com