Tuż przed nowym rokiem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymali dwa nowe oznakowane radiowozy. Zostały one zakupione dzięki dofinansowaniu lokalnych samorządów oraz środkom z budżetu Komendy Głównej Policji. Pojazdy trafiły do Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie oraz do Komisariatu Policji w Suszu.Przed Komendą Powiatową Policji w Iławie odbyła się oficjalna prezentacja dwóch nowych radiowozów zakupionych dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Samochody, które kosztowały łącznie blisko 230 tysięcy złotych zostały sfinansowane w części przez Starostwo Powiatowe w Iławie, Urząd  Miasta i Gminy Susz, Urząd Miasta Iławy, Urząd Gminy Iława oraz budżet Komendy Głównej Policji.

W prezentacji pojazdów uczestniczył pełnomocnik Wojewody Warmińsko – Mazurskiego – Jarosław Borowik, Starosta Powiatu Iławskiego – Bartosz Bielawski,  Burmistrz Miasta Iława – Dawid Kopaczewski,  Burmistrz Miasta i Gminy Susz –  Krzysztof Pietrzykowski, Wójt Gminy Iława –  Krzysztof Harmaciński, kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Iławie a także sierż. szt. Daniel Szul i post. Andrzej Pietrzak.

Radiowozy wspierać będą służbę iławskich jak i suskich policjantów w dbaniu o bezpieczeństwo na terenie powiatu iławskiego. Pomogą w codziennej służbie funkcjonariuszom i przyczynią się z pewnością  do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających powiat iławski.

Mł. insp. Robert Mikusik podziękował przybyłym gościom za okazaną pomoc i wsparcie. Podkreślił, że ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

To nie jedyny sprzęt, który policjanci otrzymali ze środków pochodzących z budżetu Komendy Głównej Policji oraz przy wsparciu lokalnych samorządów. W ciągu ostatnich 5 lat za połączone środki pochodzące z budżetów samorządów oraz Komendy Głównej Policji przekazane na Fundusz Wsparcia Policji zakupiono aż 12 samochodów służbowych.

radiowozy 2

radiowiozy 3


Źródło: KPP Iława