Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Chcesz pracować? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Skorzystaj zatem z bogatej oferty form wsparcia jaką oferuje FAR.Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza wszystkich chętnych do projektu, który jest skierowany do osób:

 • w wieku min. 18 lat do wieku emerytalnego,
 • mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego (z wyłączeniem Miasta Olsztyn, gminy Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda i Stawiguda, Miasta Ełk i gminy Ełk),
 • biernych zawodowo,
 • posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, umiarkowanym lub lekkim.

FAR1

W ramach projektu Uczestnicy Projektu mogą skorzystać z:

 1. profesjonalnej analizy predyspozycji,
 2. kursów i szkoleń dobieranych indywidualnie do potrzeb (min. kursy prawa jazdy B, C+E, konserwator z uprawnieniami SEP, kadry i płace, kursy ECDL rożne poziomy i wiele innych),
 3. staży zawodowych od 3 do 6 miesięcy,
 4. wsparcia psychologa (indywidualne sesje),
 5. pośrednictwa pracy,
 6. bogatej ofert wyjazdowych warsztatów
 • Warsztat Aktywizacji Społecznej
 • Warsztat Aktywizacji Zawodowej
 • Trening kompetencji interpersonalnej
 • Warsztat Aktywizacji Zdrowotnej

 

FAR2

Oprócz wyżej wymienionego wsparcia każdy uczestnik ma możliwość spotkania indywidualnego ze specjalistą ds. aktywizacji i motywacji, trenerem pracy, instruktorem niezależnego życia. Wyżej wymienieni specjaliści będą pracować nad podniesieniem motywacji do zmiany biernej postawy, likwidacji barier związanych z niepełnosprawnością, pomocy w sprawach formalnych związanych z aktywizacją zawodową i codziennym funkcjonowaniem osoby z niepełnosprawnością. Dla uczestników, którzy podejmą formy wsparcia takie jak staż i szkolenie, przewidziane są stypendia (stażowe około 1410zł), dodatkowo zwracamy koszt dojazdu na staż, kurs i warsztat. Pozostałe informacje znajdują się na załączonych poniżej plakatach i ulotkach.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr. 89 642 12 30 w celu umówienia się na spotkanie w swoim miejscu zamieszkania lub dowolnym miejscu w województwie. Można też do nas napisać na biuro.warminsko-mazurskie@far.org.pl przyjedziemy do każdej osoby i wytłumaczymy dokładnie przebieg udziału w projekcie.

Źródło: Biuro Regionalne FAR