Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie przypomina, że do 15 listopada można zapisywać się na charytatywny bieg pt. „DOBRO WRACA”. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.pcprilawa.pl.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!Przypomnijmy, pomysł biegu charytatywnego „Dobro Wraca” to dzieło iławskich biegaczy, których reprezentuje Radosław Etmański. Natomiast Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wyszło z inicjatywą, by ten bieg zorganizować. Odbędzie się on 1 grudnia i będzie miał szczególny charakter, gdyż jest organizowany z myślą o dzieciach. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski.Dlaczego organizuje go  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie? Otóż bieg odbędzie się na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Kisielicach, których jest aktualnie czternaścioro. Są to dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Maja swoje wielkie marzenia, ale też zwyczajne codzienne potrzeby. Biegacze zamiast wpisowego będą przygotowywać „fanty”, „podarunki” dla dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej, z Domu dla Dzieci w Kisielicach.  A o czym marzą dzieci? O kolorowych dywanach, ramkach do zdjęć, półkach do zawieszania, poduszkach, tablicach korkowych, gofrownicy, kolorowej pościeli, mapach, atlasach, rolkach, rowerach, hulajnogach, Play Station, piłkach, grach planszowych, dziewczyny o zestawach do pielęgnacji paznokci itd.  W środę 9 października doszło do spotkania organizatorów, współorganizatorów oraz służb odpowiadających za bezpieczeństwo na trasie. Ustalono kilka ważnych szczegółów. Bieg odbędzie się 1 grudnia. Start o godzinie 9:00,  przy iławskim amfiteatrze. Meta biegu będzie w Kisielicach, przy ul. Szkolnej 4. Zakończenie biegu przewiduje się na około godz. 12.30 – 13.00. Przewidziany jest transport powrotny,  z Kisielic do Iławy dla uczestników biegu. Cała trasa biegowa liczy około 25 km. – Szacujemy, że wszystkich biegaczy może być około 200, ale nie wszyscy wystartują w Iławie – mówi Joanna Mazurkiewicz, która zajmuje się organizacją biegu ze strony PCPR-u.  – Zainteresowanie imprezą jest duże, a nie wszyscy są w stanie przebiec tak długi dystans. W związku z tym do dyspozycji uczestników będą 3 punkty rozstawione po drodze, tzw. strefy biegacza – w Ząbrowie, Gałdowie i Łęgowie. W tych miejscach mogą dołączyć do biegu kolejne osoby.  Bieg ma charakter charytatywny. Uczestnicy zamiast wpisowego będą przygotowywać „fanty”, „podarunki” dla naszej placówki opiekuńczo – wychowawczej, dla dzieci z Domu dla Dzieci w Kisielicach. Z jeszcze jednego powodu bieg będzie miał szczególny charakter. Nie będzie oficjalnego pomiaru czasu. Liczy się wyłącznie uczestnictwo i motyw przewodni, dać radość dzieciom z Domu dla Dzieci z okazji zbliżających się Mikołajek.


Na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie http://www.pcprilawa.pl znajduje się link do formularza, za pośrednictwem którego będzie można zgłosić swoje uczestnictwo w biegu. Zapisy trwają do 15 listopada 2019 r.

plakat bieg