Władze Powiatu Iławskiego podpisały dziś umowę na realizacje inwestycji oświatowej w Lubawie
Dziś, tj.  w środę  23 października, godz. 9.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie nastąpiło podpisanie umowy na przebudowę pomieszczeń w kompleksie Zespołu Szkół w Lubawie (ul. Rzepnikowskiego 4), które służyć będą młodzieży jako internat.


Umowa została podpisana z firmą MEZARIST z Olsztyna dokładnie na przebudowę istniejących sal dydaktycznych w budynku szkoły oraz w części budynku warsztatów szkolnych  na internat. Wykonawca robót wyłoniony z postępowania przetargowego to firma „MEZARIST Michał Zarembski”,  ul. Jana Janowicza 15/19, 10-692 Olsztyn.

   Umowa opiewa na kwotę: 1 488 376,83 zł brutto.

Inwestycja będzie realizowana w Lubawie przy  ul. Rzepnikowskiego 4.  Polegać będzie na przebudowie istniejących obiektów – części budynku warsztatów szkolnych oraz budynku dydaktycznego zlokalizowanego
od ul. Rzepnikowskiego, tak by dostosować pomieszczenia  do potrzeb internatu bez ich rozbudowy. W celu zapewnienia prawidłowego dojścia i zapewnienia osobom niepełnosprawnym dostępności do obiektu konieczne było zaprojektowanie nowych podestów wejściowych, schodów oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany będzie także teren w obrębie inwestycji –  utwardzony zostanie plac – nastąpi wymiana istniejącej nawierzchni betonowej
na nawierzchnię z kostki betonowej.

      W ramach przebudowy wydzielono pomieszczenia mieszkalne – pokoje dwu, trzy i czteroosobowe, łazienki, pokój wychowawcy, pomieszczenie do indywidualnej nauki, pomieszczenie do samodzielnego przygotowania posiłku oraz pomieszczenia gospodarcze, gospodarczo-porządkowe wraz z pralnią, suszarnią i prasowalnią, pomieszczeniem węzła cieplnego. W części objętej przebudową przewiduje się możliwość zakwaterowania łącznie 27osób. Budynki w częściach objętymi przebudową zostaną ocieplone.

 – Od początku kadencji było oczywiste, że sprawa internatu Zespołu Szkół w Lubawie jest priorytetowa i tak ją traktowaliśmy. Dziś finalizujemy umową tę potrzebę, z czego bardzo się cieszymy – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. – Pomieszczenia będą nowoczesne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie poprawi się jakość życia młodzieży  w internacie, na czym nam bardzo zależało.

Firma ” MEZARIST Michał Zarembski”, która w drodze przetargu została wybrana, jako wykonawca inwestycji, ma spore doświadczenie w przedsięwzięciach oświatowych.

– W ostatnim czasie zakończyliśmy realizacje inwestycji w Szkole Rolniczej w Ostródzie, kończymy rozbudowę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie – mówił po podpisaniu umowy Michał Zarembski, właściciel firmy.

Kiedy firma wchodzi na plac budowy w Lubawie?

– Rozpoczęcie prac budowlanych rozpocznie się w najbliższym tygodniu, być może nawet już dziś wejdziemy na plac budowy – nie ma co tracić czasu – mówi Michał Zarembski. – Zamierzamy wykonać sporo prac jeszcze przed nadejściem zimy. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 20 sierpnia, być może uda się zrealizować ją szybciej.

umowa wywiad

Krótka konferencja medialna tuż po podpisaniu umowy. Na zdjęciu Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski i Michał Zarembski, właściciel firmy, która zrealizuje inwestycję w Lubawie


Fot. Magdalena Rogatty