Spotkanie organizacyjne odbyło się w siedzibie PCPR w Iławie, w środę 9 października

Pomysł biegu charytatywnego „Dobro Wraca” to dzieło iławskich biegaczy, których reprezentuje Radosław Etmański. Natomiast Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wyszło z inicjatywą, by ten bieg zorganizować. Odbędzie się on 1 grudnia i będzie miał szczególny charakter, gdyż jest organizowany z myślą o dzieciach. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski.Dlaczego organizuje go  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie? Otóż bieg odbędzie się na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Kisielicach, których jest aktualnie czternaścioro. Są to dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Maja swoje wielkie marzenia, ale też zwyczajne codzienne potrzeby. Biegacze zamiast wpisowego będą przygotowywać „fanty”, „podarunki” dla dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej, z Domu dla Dzieci w Kisielicach.  A o czym marzą dzieci? O kolorowych dywanach, ramkach do zdjęć, półkach do zawieszania, poduszkach, tablicach korkowych, gofrownicy, kolorowej pościeli, mapach, atlasach, rolkach, rowerach, hulajnogach, Play Station, piłkach, grach planszowych, dziewczyny o zestawach do pielęgnacji paznokci itd.

W środę 9 października doszło do spotkania organizatorów, współorganizatorów oraz służb odpowiadających za bezpieczeństwo na trasie. Ustalono kilka ważnych szczegółów. Bieg odbędzie się 1 grudnia. Start o godzinie 9:00,  przy iławskim amfiteatrze. Meta biegu będzie w Kisielicach, przy ul. Szkolnej 4. Zakończenie biegu przewiduje się na około godz. 12.30 – 13.00. Przewidziany jest transport powrotny,  z Kisielic do Iławy dla uczestników biegu. [Szczegóły wkrótce]. Cała trasa biegowa liczy około 25 km.

– Szacujemy, że wszystkich biegaczy może być około 200, ale nie wszyscy wystartują w Iławie – mówi Joanna Mazurkiewicz, która zajmuje się organizacją biegu ze strony PCPR-u.  – Zainteresowanie imprezą jest duże, a nie wszyscy są w stanie przebiec tak długi dystans. W związku z tym do dyspozycji uczestników będą 3 punkty rozstawione po drodze, tzw. strefy biegacza – w Ząbrowie, Gałdowie i Łęgowie. W tych miejscach mogą dołączyć do biegu kolejne osoby.  Bieg ma charakter charytatywny. Uczestnicy zamiast wpisowego będą przygotowywać „fanty”, „podarunki” dla naszej placówki opiekuńczo – wychowawczej, dla dzieci z Domu dla Dzieci w Kisielicach. Z jeszcze jednego powodu bieg będzie miał szczególny charakter. Nie będzie oficjalnego pomiaru czasu. Liczy się wyłącznie uczestnictwo i motyw przewodni, dać radość dzieciom z Domu dla Dzieci z okazji zbliżających się Mikołajek.


W najbliższym czasie uruchomimy na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie http://www.pcprilawa.pl link do formularza, za pośrednictwem którego będzie można zgłosić swoje uczestnictwo w biegu. Zapisy będą prowadzone do 15 listopada 2019 r.


Każdy z biegaczy otrzyma pamiątkowy medal wykonany przez dzieci.

— Bardzo się cieszymy, że pan Radek Etmański wpadł na pomysł zorganizowania tego biegu. Organizujemy taką imprezę po raz pierwszy, ale chcemy, żeby odbywała się cyklicznie i już myślimy o kolejnych edycjach – mówi Jolanta Rynkowska, dyrektor PCPR w Iławie.


TRASA BIEGU:


SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:

Fot. Magdalena Rogatty