W sobotę 28 września nad Małym Jeziorakiem w Iławie odbyły się XXI Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. Udział w nich wzięło 17 zawodników z  miast i gmin Powiatu Iławskiego. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Puchary i nagrody wręczał Marek Polański, Wicestarosta Powiatu Iławskiego oraz Renata Motylińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce – Barczak Sebastian (reprezentujący Iławskie Towarzystwo Wędkarskie),

II miejsce – Mówiński Andrzej (reprezentujący Gminę Lubawa),

III miejsce – Mazurowski Marek (reprezentujący Miasto Lubawa).

Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej otrzymali puchary oraz nagrody.

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

I miejsce – reprezentacja Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego w składzie: Kwiatkowski Wojciech, Barczak Sebastian, Sawicki Robert,

II miejsce – reprezentacja Gminy Lubawa w składzie: Matyjak Szymon, Mówiński Andrzej, Garnek Mateusz,

III miejsce – reprezentacja Miasta Lubawa w składzie: Mazurowski Marek, Wojtasz Krzysztof, Laskowski Łukasz.

Zwycięzcy w klasyfikacji drużynowej otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawody zostały zorganizowane przy współudziale Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego.

Fot. i tekst: Agnieszka Zabłotna (Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji)