8 września przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Iławie oraz Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Grządka” z Iławy prezentowali walory turystyczne Powiatu Iławskiego na Powiatowych Obchodach Ogrodnictwa i Promocji Regionów współpracujących z powiatem oraz miastem Hof. To wyjątkowe regionalne święto odbywa się raz na dwa lata w różnych zakątkach powiatu Hof, w Bawarii w Niemczech. Promocja Powiatu Iławskiego w Bawarii była jednym z działań podjętych na 10-lecie partnerstwa obydwu regionów. – Dziękuję Powiatowi Iławskiemu za przyjęcie zaproszenia na to ważne dla naszego regionu wydarzenie. Zapewne zaowocuje to kolejnymi pomysłami na dalsze 10 lat naszego partnerstwa – podkreślił Oliver Bar Starosta Powiatu Hof podczas oficjalnego otwarcia obchodów.

Na stoisku wyeksponowano niemiecko- i anglojęzyczne materiały promocyjne z powiatu (informatory, mapy, przewodniki) oraz materiały promocyjne dotyczące oferty Portu Śródlądowego w Iławie. Stoisko promocyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Obok Polski prezentowały się również Francja oraz Finlandia.

Obecność przedstawicieli powiatu iławskiego zaowocowała nowymi pomysłami na dalsze działania. Nie zabrakło również podsumowania dotychczasowych projektów. Stoiska powiatu oraz ROD „Grządka” odwiedził m.in. Chór Męski Lippertsgrün, który zaprzyjaźnił się z iławskim chórem „Camerata”.

W sumie zaprezentowało się ponad 100 wystawców z branż turystycznej, rolniczej, leśnej, ogrodowej, ochrony przyrody, samochodowej, leczniczej, wyposażenia wnętrz i wielu innych. Targi są ważnym wydarzeniem w powiecie Hof i za każdym razem przyciągają tysiące odwiedzających.