Władze Powiatu Iławskiego podpisały w poniedziałek 16 września umowę, dzięki której dofinansowane będą przebudowy i remonty dróg powiatowych. Dofinansowanie wynosi 6 296 698,88 zł.

W poniedziałek 16 września, o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Ostródzie  nastąpiło podpisanie umów, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim, Arturem Chojeckim  i samorządowcami z regionu. Wśród nich był także Bartosz Bielawski – Starosta Powiatu Iławskiego, Marek Polański – Wicestarosta Powiatu Iławskiego, oraz Beata Szoka – Skarbnik Powiatu Iławskiego.

Umowa dotyczy:

1. przebudowy odcinka drogi powiatowej Nr 1204N Butowo – Łodygowo,
  2. remontu odcinka drogi powiatowej Nr 1285N Sobiewola – Goryń – Krzywka,
  3. przebudowy odcinka drogi powiatowej Nr 1285N Sobiewola – Goryń –Krzywka,
  4. przebudowy drogi powiatowej Nr 1218 w msc. Lubstynek,
  5. przebudowy drogi powiatowej Nr 1301N gr. Województwa (Latkowo) – Bajdy – Zalewo – etap I,
  6. przebudowy z rozbudową drogi powiatowej Nr 1339N na odcinku Mątyki – Gromoty.

Dofinansowanie wynosi 6 296 698,88 zł.

f. umowa 2

Fot. Starostwo Powiatowe w Ostródzie