Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich zaprasza na IX Ptasi Piknik organizowany w ramach Europejskich Dni Ptaków. Odbędzie się on w sobotę 5 października na Mierzei Wiślanej. Jest to doskonałe miejsce  do obserwacji migrujących ptaków.W programie m.in.  obserwacje ptaków z punktów nad morzem, mierzeją i zalewem (z punktu na wieży obserwacyjnej). Warsztaty rozpoznawania ptaków,  opowieści o ptakach, lesie i przyrodzie, ognisko z poczęstunkiem, konkursy z nagrodami niespodziankami i wiele innych.

Zapraszamy chętnych do udziału w tym pięknym ptasim wydarzeniu. Czekamy na zgłoszenia do  środy 2 października.  Liczba miejsc ograniczona!

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Zgłaszać się należy do Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie,  telefonicznie pod numerem: 89 758 85 27 lub mailowo: zpk.eduipr@warmia.mazury.pl  – do 02.10.2019 r. W związku z tym, że zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu, obowiązuje strój terenowy dostosowany do warunków pogodowych.

Autokar podstawiony będzie na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Iławie, ul. gen. Andersa, o godz. 7.45. Autobus z Iławy do trasy E-7 będzie jechał przez: Siemiany, Jerzwałd, Dobrzyki, Zalewo. Planowany powrót do Iławy ok. godz.17.00.

Organizatorem Ptasiego Pikniku jest Nadleśnictwo Elbląg we współpracy z Drapoliczem, Stowarzyszeniem Ochrony Sów, Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków, Parkiem Krajobrazowym Mierzei Wiślanej. Wydarzenie dofinansowuje WFOŚiGW w Gdańsku.

Odlatujące szpaki (Fot.  Maciej Rodziewicz)


Ptasi Piknik plakat