Jest nam bardzo przyjemnie, że Pani Monika i  Pan Paweł ze Świecia w województwie kujawsko-pomorskim wybrali na wypoczynek letni właśnie Powiat Iławski. Spotkaliśmy ich w Powiatowym Centrum Informacyjnym, które znajduje się w Porcie Śródlądowym w Iławie.

Spotkani przez nas turyści dopiero planują gdzie i jak spędzą czas, ale pierwsze dni spędzone u nas napawają ich optymizmem:-) Oby tylko pogoda dopisała. Planowali właśnie rejs po Jezioraku… . Jak to się stało, że wybrali Powiat Iławski?

– W ubiegłym roku przejeżdżaliśmy przez Iławę i okolicę i już wtedy zdecydowaliśmy, że za rok przyjedziemy właśnie tu. Na miejsce pobytu wybraliśmy Siemiany, ale wciąż się przemieszczamy – mówi pani Monika.

Każdego dnia Port Śródlądowy w Iławie odwiedzają dziesiątki turystów, co potwierdzają pracownicy Powiatowego Centrum Informacyjnego w Porcie. Goście są ciekawi historii okolicy, atrakcji turystycznych i co ważne, cieszy ich bliskość jeziora. Serdecznie zapraszamy!

www.powiat-ilawski.pl (M. Rogatty)