W ostatni weekend czerwca (29.06) na boisku sportowym w  Nowej Wsi odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których zmagało się pięć drużyn z poszczególnych gmin Powiatu Iławskiego.Piękna słoneczna pogoda przywitała uczestników. W zawodach udział wzięło 5 drużyn reprezentujących poszczególne gminy powiatu. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. W pełni sportowej i przyjaznej rywalizacji wyłonieni zostali tegoroczni mistrzowie powiatu.

Spośród drużyn dziewczęcych zwyciężyły zawodniczki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Rumienica (GMINA LUBAWA), a zwycięzcami w grupie chłopców okazali się zawodnicy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Gromoty (GMINA IŁAWA).

Zawody przebiegły bardzo sprawnie i co ważne, żaden z uczestników nie uległ wypadkowi. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody ufundowane ze środków Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Po wyczerpujących biegach na każdego zawodnika czekała pożywna grochówka.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę i starty.

Opracował/Zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Rutkowskizawody 2

zawody 3