W poniedziałek 1 lipca, w Warszawie, odbędzie się Kongres Poradnictwa, organizowany przez Kancelarię Prezydenta RP, we współpracy z Narodowym Centrum Wolności – Centrum Rozwoju  Społeczeństwa Obywatelskiego. Udział w Kongresie zapowiedział Prezydent Andrzej Duda.

Celem Kongresu jest zainicjowanie procesu integracji różnych nurtów  poradnictwa: prawnego, obywatelskiego, psychologicznego, rodzinnego, konsumenckiego, zawodowego i prozdrowotnego. Kongres ma być miejsce spotkania przedstawicieli  różnych zawodów i organizacji świadczących usługi poradnicze oraz debaty na temat standardów poradnictwa, możliwości współpracy różnych branż, a także sytuacji i potrzeb podmiotów świadczących usługi poradnicze.

Organizatorzy zachęcają do udziału  w Kongresie m.in. przedstawicieli powiatów oraz podmiotów zainteresowanych tematyką. Zgłoszenia udziału w nim należy dokonać poprzez wysłanie formularza elektronicznego:

www.powiat-ilawski.pl

Fot. pixabay.com