27 czerwca (czwartek) o godz. 10:00 w sali Nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie odbędzie się VIII Sesja Rady Powiatu Iławskiego.

Porządek obrad przewiduje m. in.:

1. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania z budżetu powiatu dorocznej nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego
    w czteroletnie liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego
    w Iławie.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego
    w czteroletnie liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego
    w czteroletnie liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego
    dla dorosłych w czteroletnie liceum ogólnokształcące dla dorosłych w Zespole Szkół im. Konstytucji
    3 Maja w Iławie.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego
    w czteroletnie liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół w Lubawie.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego
    dla dorosłych w czteroletnie liceum ogólnokształcące dla dorosłych w Zespole Szkół w Lubawie.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego
    w czteroletnie liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego
    dla dorosłych w czteroletnie liceum ogólnokształcące dla dorosłych w Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego liceum ogólnokształcącego
    w czteroletnim liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół Rolniczych im. Heleny i Stanisława Sierakowskich w Kisielicach.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia czteroletniego technikum w pięcioletnie   technikum w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia czteroletniego technikum w pięcioletnie   technikum w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia czteroletniego technikum w pięcioletnie   technikum w Zespole Szkół w Lubawie.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia czteroletniego technikum w pięcioletnie   technikum w Zespole Szkół   im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia czteroletniego technikum w pięcioletnie   technikum w Zespole Szkół Rolniczych im. Heleny i Stanisława Sierakowskich w Kisielicach.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu iławskiego.
  17. Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom Akcji „Czyste jeziora i rzeki -wiosna 2019”.
  18. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa weterynaryjnego
    w powiecie iławskim za rok 2018.
  19. Informacja Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego i sytuacji epidemiologicznej powiatu iławskiego za 2018 rok.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Powiatowego Szpitala
    im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne korzystanie z pomieszczeń Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
  22. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu iławskiego na rok 2019.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych warunków odstępowania od ustalenia, umarzania, odraczania terminu płatności, rozkładania na raty opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej.
  24. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia zasad udzielania zasad udzielania dotacji celowych
    z budżetu Powiatu Iławskiego na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska
    i gospodarki wodnej.
  25. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Powiatu Iławskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Iławski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
  26. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia apelu dotyczącego budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku Nowe Marzy (Grudziądz) – Iława – Ostróda.
  27. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu na lata 2019-2027.
  28. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej powiatu na 2019 rok.