Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski wraz z Gustawem Markiem Brzezinem, Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Dawidem Kopaczewskim, Burmistrzem Iławy, zapraszają na koncert pt. „Bo To Polska Właśnie”, w wykonaniu artystów opery kameralnej. Odbędzie się on w sobotę 22 czerwca, w kinoteatrze Pasja w Iławie, o godz. 17:00. Koncert poprowadzi, uwielbiany przez publiczność, polski śpiewak operowy  – Kazimierz Kowalski. KONCERT JEST NIEODPŁATNY!W związku z faktem ustanowienia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2019 rokiem Stanisława Moniuszki, trzy samorządy zaangażowały się w organizację tego koncertu galowego pod tytułem „Bo To Polska Właśnie”. Będzie to koncert szczególny, gdyż okazją jest rocznica 200-lecia urodzin wybitnego, polskiego  kompozytora Stanisława Moniuszki.

 

– Gwiazdy polskiej opery kameralnej zaśpiewają najpopularniejsze fragmenty dzieł muzycznych, arie  z takich dzieł muzycznych jak „Straszny Dwór”, „Halka”, „Flis”, „Śpiewniki Domowe”, „Hrabina” oraz „Verbum Nobile” – mówi Kazimierz Kowalski, który poprowadzi czerwcowy koncert. Serdecznie zapraszam publiczność z Iławy i powiatu iławskiego, którą znam i bardzo cenię.

Bezpłatne wejściówki są do odbioru w Iławskim Centrum Kultury, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00.
Na koncert zapraszają: Polska Agencja Koncertowa i Polska Opera Kameralna oraz współorganizator: Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

plakat

Fot. Plakat Iławskiego Centrum Kultury