Strażacy ochotnicy to skarb każdej gminy. Dzięki ich społecznej pracy mieszkańcy powiatu mogą i czują się bezpiecznie – tak o strażakach wyraził się Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego, który był gospodarzem Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się w piątek 17 maja w Kisielicach i była połączona z Dniami Rodziny.

Gospodarze i organizatorzy uroczystości: z prawej Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego, Rafał Ryszczuk, burmistrz Kisielic i Stanisław Kastrau, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Iławie 


Zwrócono uwagę na szlachetną pracę strażaków ochotników, ich poświęcenie oraz niezwykłą wyrozumiałość ich rodzin, które z pewnością odczuwają pewne niedogodności. Wszyscy przemawiający wyrażali podziw dla pracy strażaków oraz dziękowali za ich ogromne poświęcenie.


Współorganizatorami uroczystości był burmistrz Kisielic, Rafał Ryszczuk oraz prezes zarządu Powiatowego ZOSP RP w Iławie Stanisław Kastrau.


Do Kisielic przyjechały zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych ze wszystkich gmin Powiatu Iławskiego. W obchodach uczestniczyli m.in. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa, przedstawiciel wojewody, członkowie Zarządu Powiatu Iławskiego, komendanci powiatowi służb mundurowych, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu.

Obchody uświetniła m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku z Iławy, która zagrała znane marsze, zaprezentowała także utwory rozrywkowe.

www.powiat-ilawski.pl