Starosta Powiatu Iławskiego – Bartosz Bielawski, Burmistrz Kisielic – Rafał Ryszczuk oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Iławie – Stanisław Kastrau, serdecznie zapraszają na uroczyste obchody „Powiatowego Dnia Strażaka”, które odbędą się w piątek 17 maja 2019 roku w amfiteatrze miejskim w Kisielicach.


Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14.00 mszą polową w kisielickim amfiteatrze, gdzie następnie odbędzie się prezentacja sprzętu pożarniczego, konkursy i animacje rodzinne, rodzinny bieg sztafetowy. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka łączyć się będą z obchodami XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”. W części artystycznej usłyszymy koncert orkiestry dętej, która nieodzownie łączy się z ceremoniałem strażackim. Program artystyczny przewiduje również koncert grupy tanecznej FOX. Publiczność amfiteatru podczas zabawy tanecznej bawić będzie zespół EFEKT.


Finałem wydarzenia o godzinie 22.00 będzie widowiskowy pokaz FIRESHOŁ w wykonaniu Teatru Ognia Fire Dance Crew. Najmłodsi będą mogli spędzić aktywnie czas w wesołym miasteczku. Organizatorzy przewidzieli również poczęstunek – tradycyjną strażacką grochówką.