W piątek, 17 maja, w iławskim kinoteatrze odbędzie się otwarte spotkanie inaugurujące działalność Inkubatora Technologicznego. W Iławie pojawią się wybitni naukowcy, ale też eksperci z obszaru nowych technologii.


Inkubator Technologiczny to oferta dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie, przede wszystkim w obszarze nowych technologii i inteligentnych specjalizacji regionu. To też jeden z pomysłów władz powiatu na powstrzymanie młodych ludzi przed wyjazdem do większych ośrodków miejskich.

Inkubator zainauguruje swoją działalność 17 maja otwartym spotkaniem pod hasłem „Popołudnie z nauką i technologią”. Gośćmi spotkania będą wybitny polski naukowiec prof. Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk oraz Maciej Bułkowski z Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Wygłoszą oni dwa wykłady: prof. Jan Barciszewski o urodzonym w Iławie prof. Richardzie Altmannie i jego wkładzie w rozwój wiedzy o kwasach nukleinowych, Maciej Bułkowski z kolei o technologii Blockchain, kryptowalutach i pierwszym w Polsce publicznym tokenie CoperniCoin. Po części wykładowej odbędzie się prezentacja założeń konkursu naukowego E(x)plory, a na zakończenie podpisanie umowy o współpracy Inkubatora Technologicznego z Fundacją Zaawansowanych Technologii. Ma to związek z planami organizacji dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu iławskiego regularnych zajęć z obszaru programowania i nowych technologii.


Spotkanie „Popołudnie z nauką i technologią” odbędzie się w piątek 17 maja w kinoteatrze „Pasja” w Iławie. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 12:00. Wstęp wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.


Informacje o naborze firm, które chciałyby ulokować się w Inkubatorze Technologicznym w Iławie, publikowane są na stronach www.inkubator.ilawa.pl. Pierwszy nabór ogłoszony zostanie we wtorek 21 maja.

Źródło: Inkubator Technologiczny w Iławie