trażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Ząbrowie i Wikielcu wzięli udział w sadzenia lasu.

Straż pożarna jak widać nie tylko gasi, ale również symbolicznie odtwarza zniszczone przez pożary tereny leśne. Tak było w tym przypadku, w piątek 12 kwietnia w miejscu gdzie rok temu doszło do pożaru młodnika, który całkowicie uległ zniszczeniu strażacy nasadzili nowe sadzonki drzew.

Taki projekt edukacyjno-prewencyjny powstał dzięki współpracy komendanta powiatowego PSP w Iławie brygadiera Piotra Wlazłowskiego z Nadleśnictwem w Iławie. To również ważna informacja w zakresie prewencji społecznej i trwającej akcji „Stop Pożarom Traw”. Co roku w wyniku wypalania traw oraz bezmyślności i braku wyobraźni dochodzi do wielu pożarów upraw leśnych. Las rośnie długo jednak płonie bardzo szybko pamiętajmy o tym!!! Tylko w tym roku strażacy interweniowali już kilkukrotnie przy pożarach ściółki w lesie. A brak opadów spowodował, mimo że do lata jeszcze daleko, a już mamy trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach.

Leśnicy za doskonałą współpracę obdarowali strażaków pamiątkową tablicą i nazwali teren z młodymi nasadami „Lasem Strażackim”.

Opracował: kpt. Krzysztof Rutkowski
Zdjęcia: OSP Iława/OSP Wikielec, Przemysław Pierunek

KONDOLENCJE

Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski wraz z Zarządem Powiatu Iławskiego oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Iławskiego Ewa Junkier, składają kondolencje Rodzinie i Bliskim Ś.P. MIRONA SYCZA, Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Starostwo Powiatowe w Iławie

Starostwo Powiatowe w Iławie