Sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu, udzielania pierwszej pomocy, test z historii motoryzacji czy jazda sprawnościowa z „talerzem Stewarta” – to tylko niektóre konkurencje, z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy Powiatowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Powiatowe eliminacje turnieju zorganizowali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie oraz Starostwo Powiatowe w Iławie.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Podobnie jak w latach poprzednich etap powiatowy turnieju odbył się na terenie Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Iławie. Eliminacje rozpoczęły się konkurencją z części teoretycznej tj. testem wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz historii motoryzacji. Następnie młodzież miała okazję wykorzystać praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowania pojazdu do jazdy, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także w prowadzeniu samochodu osobowego z „talerzem Stewarta”.

Po emocjonującej i wyrównanej rywalizacji ostatecznie na podium stanęły drużyny z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, zajmując pierwsze miejsce, na drugim miejscu znalazła się drużyna z Zespołu Szkół w Lubawie, natomiast na trzecim uplasowała się młodzież z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

 

Dodatkowo uczeń Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie Jakub Śliwiński otrzymał puchar, ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Iławie, dla zawodnika, który otrzymał najwięcej punktów w testach: wiedzy dotyczący zasad i przepisów o ruchu drogowym, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, skrzyżowań i z historii polskiej motoryzacji.

 

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat iławski w finale wojewódzkim Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2019, który odbędzie się 29 maja 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Elblągu.

 

Gratulujemy wszystkich uczestnikom eliminacji, natomiast reprezentantom życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich. Mamy nadzieje, że idea turnieju będzie kontynuowana i zaowocuje odpowiedzialnym zachowaniem na naszych drogach, a w następnych edycjach do udziału w turnieju ponownie zostaną wystawione drużyny ze wszystkich szkół.

 

Aktualności

Starostwo Powiatowe w Iławie

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Iławie

ul. Andersa 2a, 14-200 Iława,

tel. (89) 649 07 00
fax. (89) 649 66 00

e-mail: starostwo[@]powiat-ilawski.pl
            sekretariat[@]powiat-ilawski.pl

Godziny otwarcia urzędu

poniedziałek – piątek: 7:15 – 15:15

KASA:
poniedziałek: 7:45 – 15:40
wtorek – piątek: 7:45 – 14:30

Facebook