Biblioteki Powiatu Iławskiego pionierami w e-czytelnictwie. Wicestarosta odebrał statuetkę "Mecenasa IBUK Libry"

F biblioteka 2 czoloPo raz 5. odbyła się Akademia Dyrektorów Bibliotek IBUK Libra. W tym roku premierowo wręczono nagrody IBUK Libry za rozwój e-czytelnictwa w kategorii "Mecenas IBUK Libry". Wyróżnienie zostało przyznane Powiatowi Iławskiemu, który za pośrednictwem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie zapewnia dostęp do e-booków wszystkim bibliotekom publicznym w powiecie iławskimWicestarosta Powiatu Iławskiego, Marek Polański odebrał statuetkę "Mecenasa IBUK Libry". Uczestniczył w uroczystości wspólnie z Kingą Groszkowską, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, a odbyła się ona 11 kwietnia w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

Starosta potwierdza: jest dofinansowanie na przebudowę dwóch dróg Powiatu Iławskiego. Mowa o odcinkach: Goryń-Kisielice-Piotrowice oraz Lubawa-Mortęgi

F Bartek o drogachNa stronie Urzędu Wojewódzkiego pojawiła się lista zadań drogowych do realizacji, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe. Dwie drogi Powiatu Iławskiego znalazły się na liście podstawowej – jedna na pierwszym miejscu a druga na siódmym. Wysokie pozycje na liście świadczą o jakości wniosków, które trafiły do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

To oni staną przed szansą zagrania na PGE Narodowym. Oto najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki województwa warmińsko-mazurskiego!

kubus logo2019png2 dni sportowej rywalizacji, ponad 70 drużyn chłopców i dziewczynek, 686 strzelonych goli, tysiące uśmiechów na dziecięcych twarzach i wreszcie wszystko jest jasne. Mistrzami województwa warmińsko-mazurskiego w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostali chłopcy z Polonii Lidzbark Warmiński (kategoria do lat 8), ZSS-u Ełk (U-10) i SP 1 Pisz (U-12), a także dziewczynki ze Skrzatów Pisz (U-8), Diamond Pisz (U-10) i AS-u Stomil Olsztyn (U-12). Zawodnicy i zawodniczki z dwóch starszych kategorii awansowali do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Mistrzowie regionów powalczą tam o występ w wielkim finale na PGE Narodowym. Gospodarzem Finałów Wojewódzkich w Warmińsko-Mazurskiem była Iława, a dokładniej obiekty Stadionu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza 1. To tutaj spotkały się drużyny chłopców i dziewczynek z 20 powiatów.

Szkoła z Gminy Lubawa zajęła pierwsze miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

parki konkurs2019 14W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie odbył się finał wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach z Gminy Lubawa (Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich)! Na szóstym miejscu znalazła się natomiast Szkoła Podstawowa im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie (PK Pojezierza Iławskiego).