Konsumencie, czy wiesz co kupujesz?

sanepid1Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi szereg inicjatyw dotyczących rynku żywności wysokiej jakości, które mają na celu budowanie patriotyzmu konsumenckiego oraz wzrost konkurencyjności polskiej żywności. Resort przygotował broszurę informacyjną “Kupuj świadomie”, dotyczącą znakowania produktów. Ma ona zachęcać konsumentów do podejmowania świadomych decyzji zakupowych, także w oparciu o istniejące systemy i znaki jakości, wskazując na ich rolę i znaczenie.

To będzie jubileuszowa, bo 20. edycja Akcji "Czyste Jeziora i Rzeki"

plakat dobryStarostwo Powiatowe w Iławie organizuje w tym roku wyjątkową, bo już XX edycję Akcji „Czyste Jeziora i Rzeki” pod hasłem: „Każdemu sercu bliska ochrona środowiska.” Odbędzie się ona w terminie 12 kwietnia – 20 maja.

Pióro Starosty otrzymała Sandra Rawińska z Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego w Iławie

WRECZANIEEEEEEEDziś, tj. 22 marca, Starostwo Powiatowe w Iławie było gospodarzem XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Pióro Starosty". Siedmioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych napisało dyktando, na podstawie noweli "Latarnik" Henryka Sienkiewicza. Największe problemy sprawiła pisownia wielką literą.

Znamy finalistów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

TUUUUUurniej 5"Młodzież Zapobiega Pożarom" - to tytuł Ogólnoplskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który organizowany jest każdego roku przez Komendę Powiatową PSP w Iławie oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży RP Powiatu Iławskiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Nadleśnictwami Lasów Państwowych. We wtorek 19 marca w auli SP1 w Iławie odbyły się powiatowe eliminacje.

Kupno wózka dla Wojtka coraz bliżej... Młodzież z Budowlanki uzbierała 2 400 zł!

F czolo wojtek budowlankaDziś tj. 19 marca, w gabinecie dyrekcji Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie, odbyło się spotkanie, na które zaproszony został Wojtek Kaniuka z rodzicami, by odebrać zebrane w szkole pieniądze, na specjalistyczny wózek. Młodzież zaangażowała się w zbiórkę i uzbierano imponującą kwotę, 2 400 zł! Wojtek osobiście podziękował za ten dar, a wzruszenie rodziców dopełniło całości. Gospodarzem spotkania była Elżbieta Gościńska, dyrektor szkoły.

„Zaszczep się wiedzą o szczepieniach”

konkurs zaszczep sieMedia Support Group - organizator kampanii informacyjnej „Zaszczep się wiedzą” - doceniając ogromne znaczenie szczepień, organizuje konkurs skierowany do nauczycieli „Zaszczep się wiedzą o szczepieniach”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.
Głównym celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia szczepień dla zdrowia publicznego i zdrowia jednostki oraz profilaktyki chorób zakaźnych.