Konferencja „Interdyscyplinarne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa młodzieży województwa warmińsko-mazurskiego”

mlodziezWarmińsko-Mazurski Kurator Oświaty oraz Grupa Specjalna Płetwonurków RP zapraszają nauczycieli z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, nauczycieli wychowania fizycznego, wychowawców, pedagogów i innych do udziału w konferencji pt. „Interdyscyplinarne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa młodzieży województwa warmińsko-mazurskiego”, która odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 w sali nr 52 Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Patronat honorowy nad konferencją objął Wojewoda Warmińsko–Mazurski Artur Chojecki.

Promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas kolejnych zmagań młodzieży z powiatu iławskiego na Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym

turniej motoryzacyjnyJuż 26 kwietnia (piątek) o godz. 9:00 w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Iławie odbędzie się XXI Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 2019 będący eliminacją do finału wojewódzkiego. Udział w Turnieju wezmą 3-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych w szkołach ponadpodstawowych. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat iławski w finale wojewódzkim Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2019, który odbędzie się 29 maja 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Elblągu.

Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu

budynek25 kwietnia (czwartek) o godz. 13:00 w sali nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie odbędzie się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Małgorzata Szołucha: Za każdym razem narodziny dziecka uważam za cud

F M Szoucha na net czoloZ całą pewnością najpiękniejsze, pachnące, przyjazne i słoneczne miejsce w Powiatowym Szpitalu w Iławie – pododdział neonatologii, mówiąc potocznie, noworodków. To tu każde nowonarodzone dziecko spędza pierwsze chwile swojego życia. Wykonuje się przy nim przeróżne czynności, które mają mu pozwolić dobrze się poczuć na nowym, nieznanym świecie. Za ich samopoczucie odpowiada w dużej mierze szefowa tego magicznego miejsca, lek. neonatolog Małgorzata Szołucha, która jak mówi, ma równie magiczny personel.