Jubileusz 130-lecia OSP Kisielice

kisielice 1Uroczystości jubileuszu 130-lecia OSP Kisielice,rozpoczęły się złożeniem raportu Prezesowi ZOW ZOSP RP dh Gustawowi Markowi Brzezinowi oraz hymnem strażackim „Rycerze Floriana”, po czym odczytano nazwiska strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę. Przybyło wielu gości zaproszonych, delegacje jednostek OSP z Susza, Butowa, Gorynia, Jędrychowa, Klim i Łęgowa, przedsiębiorcy i darczyńcy, rodziny naszych strażaków, sympatycy straży oraz mieszkańcy Kisielic.

Przedstawienie w krótkim zarysie 130-letniej historii OSP trwało ponad 40 minut, po czym odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń i wyróżnień z rąk Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina, zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Roberta Flicińskiego, Burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka oraz prezesów seniorów OSP St. Gołembiewskiego i St. Olszlegiera. Nie zapomniano też o najmłodszych dla których czekały słodkie upominki.

kisielice 1

kisielice 3

kisielice 5

Strażacy usłyszeli wiele ciepłych słów i życzeń, aby było tyle samo powrotów z akcji ile wyjazdów. Oficjalne uroczystości zakończyły się występem artystycznym zespołu MIRANA. Cieszy nas, że możemy pochwalić się tym, iż nie stoimy w miejscu, lecz ciągle się rozwijamy, rozbudowujemy i pozyskujemy coraz więcej lepszego sprzętu. To zasługa nie tylko strażaków, lecz także samorządu lokalnego, sympatyków pożarnictwa oraz ludzi, którzy ze zrozumieniem podchodzą do ochotniczego ratowania życia i mienia, myślę tu o darczyńcach, którzy nigdy nie odmówili nam wsparcia w pozyskaniu nowego sprzętu. Niewielu wie, że 3 do 4 minut po sygnale syreny, ktoś w dzień przerwał pracę, lub w nocy wyrwany ze snu, wybiegł z domu tylko po to, by ratować czyjeś życie i mienie. To zaszczyt być jednym z Was. Druhom seniorom serdecznie dziękujemy za przygotowanie fundamentów dzieła, które będziemy kontynuować, rozwijać i przekażemy młodym pokoleniom. Pożarnictwo jest dla nas pasją, którą wielu już od dziecka traktuje jak powołanie, a nasze rodziny to rozumieją i wspierają nas jak tylko mogą w dziele rozpoczętym przez założycieli naszej straży pożarnej. Także przez Bolesława Chomicza, założyciela Związku Floriańskiego, aby nie utraciły swojej mocy i znaczenia Jego słowa „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” .

kisielice 6

kisielice2

Info oraz zdjęcia: OSP Kisielice