Wręczono nagrody w dziedzinie kultury fizycznej oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury

DSC 021819 czerwca wręczono nagrody Zarządu Powiatu Iławskiego w dziedzinie kultury i sportu. Wyróżniono zarówno zawodników, jak i trenerów, którzy w 2016 roku uzyskali szczególne osiągnięcia. Nagrody wręczali Marek Polański - Starosta Powiatu Iławskiego oraz Michał Młotek - Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół "Iława Gospel Singers", który swym występem urozmaicił część artystyczną uroczystości. Ale nie tylko, wokalnie oraz muzycznie zaprezentowali się również uczniowie Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.

NAGRODY ZARZĄDU POWIATU IŁAWSKIEGO ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE KULTURY W 2016 ROKU zostały przyznane następującym osobom i grupom:


Stanisław Wierzchowski - autor wierszy, pieśni, kompozycji, wykonawca coverów utworów innych twórców. Publikuje swoją twórczość m.in. w serwisie YouTube.
Stanisław Jarmużewski - instruktor zespołu wokalnego "Integracja" działającego w Spółdzielczym Domu Kultury "Polanka" w Iławie.
Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego "NAVICULA" - organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych i turystycznych, które odbywają się na terenie powiatu iławskiego.
Zespół "Iława Gospel Singers" - ponad 20-osobowy zespół, który powstał z inicjatywy Magdaleny i Michała Wróblewskich. Repertuar IGS stanowią standardy muzyki gospel i współczesne utwory polskich i zagranicznych kompozytorów tego nurtu.

1a

DSC 0003

DSC 0032

DSC 0052b

DSC 0112

DSC 0239


NAGRODY ZARZĄDU POWIATU IŁAWSKIEGO ORAZ PODZIĘKOWANIA ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE SPORTU W 2016 ROKU zostały przyznane następującym osobom:
Klaudia Żelazowska (zawodniczka), Arkadiusz Szewczyk (trener) - Iławski Klub Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Morena".
Grzegorz Hofman - zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego Smok w Ornecie.
Paulina Turulska i Konrad Łaniewski (zawodnicy), Rafał Mazurowski (trener) - Centrum Sportów Walki Champion Lubawa.
Kacper Łuczak (zawodnik), Mirosław Gajewski (trener) - Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy Sokół w Lubawie.
Jakub Borkowski (zawodnik), Leszek Kołodziejski (trener) - Lekkoatletyczny Klub Sportowy Lubawa.
Wiktoria Witkowska (zawodniczka), Tomasz Gąska (trener) - Uczniowski Klub Sportowy Iławskiego Klubu Kyokushin Karate.
Daniel Niedźwiedzki (zawodnik), Krzysztof Obrębski (trener) - sekcja sportów walki ITS-u Jezioraka Iława.
Maddox Sobociński (zawodnik), Tomasz Demczak (trener) - Uczniowski Klub Sportowy Ironman SSP4 Iława.
Andrzej Szysler - zawodnik Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Magma w Suszu.
Adrian Jackowski, Paweł Pyza, Damian Józefowicz (zawodnicy), Paweł Pierczyński, Grzegorz Stypiński (trenerzy) - Klub Wioślarski WIR Iława.
Rafał Kruczkowski (zawodnik), Jarosław Płoski (trener) - KS Unia Susz.
Michał Stańczyk (zawodnik), Jarosław Piechotka (trener) - Klub Sportowy Piechotka Team.

DSC 0087

DSC 0108

DSC 0120

DSC 0134

DSC 0138

DSC 0155

DSC 0203

DSC 0210

DSC 0218