Znamy finalistów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

TUUUUUurniej 5"Młodzież Zapobiega Pożarom" - to tytuł Ogólnoplskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który organizowany jest każdego roku przez Komendę Powiatową PSP w Iławie oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży RP Powiatu Iławskiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Nadleśnictwami Lasów Państwowych. We wtorek 19 marca w auli SP1 w Iławie odbyły się powiatowe eliminacje.

Nad przebiegiem eliminacji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Iławie brygadiera Piotra Wlazłowskiego, której przewodniczył starszy kapitan Kamil Szczech.

W zmaganiach udział wzięło 29 uczestników reprezentujących wszystkie gminy z terenu powiatu.

Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-VI, gimnazja i klasy VII i VIII szkoły podstawowej, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań dotyczących pożarniczego rzemiosła, pomocy przedmedycznej historii pożarnictwa oraz zagadnień dotyczących przepisów przeciwpożarowych.

Z każdej grupy wyłoniono po 5 uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie z testem. W dalszej części musieli się oni wykazać wiedzą w ustnym etapie eliminacji.

W WYNIKU FINAŁOWYCH ROZGRYWEK WYŁONIONO ZWYCIĘZCÓW:

I kategoria wiekowa

1 miejsce:       Tomasz Szałkowski – Szkoła Podstawowa w Suszu

2 miejsce:        Patrycja Jakubowska  – Szkoła Podstawowa w Złotowie

3 miejsce:        Katarzyna Maryn  – Zespół Szkół w Dobrzykach

II kategoria wiekowa

1 miejsce:        Laura Kożuchowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie

2 miejsce:        Jakub Bulski  –  Zespół Szkół w Zalewie

3 miejsce:        Bartosz Kroczak  – Szkoła Podstawowa w Bartach

III kategoria wiekowa

1 miejsce:        Remigiusz Próchniewski – Zespół Szkół im. Bohaterów Września w Iławie

2 miejsce:         Mateusz Mikłaszewicz – Zespół Szkół im. Konstytucji 3-go maja w Iławie

3  miejsce:        Maciej Cellmer  – Zespół Szkół im. Bohaterów Września w Iławie

Zwycięzcy eliminacji otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowane zostały przez Powiat Iławski i Nadleśnictwo w Iławie. Nagrody zwycięzcom wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Iławie brygadier Piotr Wlazłowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZSOP RP w Iławie druh Stanisław Kastrau, Vice Prezes druh Julian Lemiech oraz Vice Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański. Nie zabrakła również przedstawicieli nadleśnictw w osobach Jarosława Szustkowskiego i Przemysława Pierunka.

Laureaci poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentować powiat iławski w eliminacjach wojewódzkich.

Opracował/ Zdjęcia: kpt. Krzysztof Rutkowski.

grupowe