Kupno wózka dla Wojtka coraz bliżej... Młodzież z Budowlanki uzbierała 2 400 zł!

F czolo wojtek budowlankaDziś tj. 19 marca, w gabinecie dyrekcji Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie, odbyło się spotkanie, na które zaproszony został Wojtek Kaniuka z rodzicami, by odebrać zebrane w szkole pieniądze, na specjalistyczny wózek. Młodzież zaangażowała się w zbiórkę i uzbierano imponującą kwotę, 2 400 zł! Wojtek osobiście podziękował za ten dar, a wzruszenie rodziców dopełniło całości. Gospodarzem spotkania była Elżbieta Gościńska, dyrektor szkoły.

Do kupna wózka specjalistycznego dla 35 - letniego Wojtka Kaniuki z Iławy brakuje już tylko 2 207 zł! Biorąc po uwagę, że całkowity koszt tego zakupu to 13 999 zł oraz fakt, że jeszcze w ubiegłym tygodniu brakowało 8 000 zł,  to trzeba przyznać, że mamy do czynienia z dużym sukcesem. A wszystko to za sprawą ludzi dobrej woli, których okazuje się jest wokół wielu...

Jak to się zaczęło?

Wojtek kilka tygodni temu rozesłał do przeróżnych osób i instytucji apel o wsparcie. Jak sam mówi wysłał ponad 750 maili i nastąpiła przykra i długa cisza! Odzewu nie było, do momentu kiedy na maila odpowiedziała Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, jednocześnie kierownik wydziału Starostwa Powiatowego w Iławie. Sama wpłaciła pieniądze na konto Wojtka i zwróciła się do wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Iławie o nagłośnienie całej sytuacji i prośby o nawet najdrobniejsze wpłaty. I tak ruszła lawina. Napisaliśmy wiadomość do Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie (Wojtek jest absolwentem tej szkoły)  z prośbą o zorganizowanie zbiórki bądź jakiejkolwiek innej akcji wspierającej zakup wózka specjalistycznego dla Wojtka. Szkoła stanęła na wyskości zadania i zorganizowała zbiórkę - młodzież napiekła ciast, którymi później, za syboliczne wpłaty, częstowała innych uczniów i tak uzbierała się imponująca kwota 2 400 zł.

Ze strony grona pedagogicznego zbiórkę nazdorowały dwie nauczycielki: Joanna Syguła i Aneta Urbańska, które są dumne z uczniów.

- Nasza młodzież stanęła na wysokości zadania, co jest u nas tradycją - mówi Joanna Syguła. - Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć Wojtka, który jest absolwentem naszej szkoły. Wspaniale jest zobaczyć tę radość na twarzach rodziny, którą się wspiera. Wielkie podziękowania dla uczniów i wszystkiego dobrego dla Wojtka.

Rodzice Wojtka nie ukrywali wzruszenia, serdecznie dziękowali szkole i uczniom za wsparcie.

- Kupno wózka dla syna staje się coraz bardziej realne - mówi Władysław Kaniuka, tata Wojtka . - Od 19 lat korzysta z aktualnego wózka, który waży 105 kg. Wózek, na który zbieramy środki waży trochę ponad 30 kg i jest składany - różnica jest kolosalna. To byłoby dla Wojtka ogromne ułatwienie i dla całej naszej rodziny. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które wsparły akcję. Bardzo dziękujemy!

Wojtek także kieruje słowa podziękowania do wszystkich osób, które wsparły go w walce o wózek i zaangażowały sie w akcję zbiórki. Oto kilka słów od niego:

Moi Drodzy,

Mam 35 lat i chyba pierwszy raz w życiu w tak bezpośredni sposób odważyłem się poprosić o pomoc jako osoba ze znaczną niepełnosprawnością ruchową.

Chodzi oczywiście o zakup specjalistycznego wózka, bez którego moja niezależność jest ograniczona do maksimum.

Poprosiłem o pomoc, choć do końca wahałem się, czy wypada. Jak zareagują ludzie? Nie ukrywam, że to pytanie nurtowało mnie najbardziej.

Ale Wy zareagowaliście sercem. I z całego serca Wam za wszystko DZIĘKUJĘ!

Dziękuję Pani Przewodniczącej Sejmiku Warmińsko – Mazurskiego Bernadecie Hojderuk. To właśnie Pani Bernadeta sprawiła, że cała akcja pomocy dla mnie stała się w ogóle możliwa. Jestem Pani dozgonnie wdzięczny. Kłaniam się nisko i przesyłam serdeczne pozdrowienia.

Na moje szczególne podziękowania zasługuje Magdalena Rogatty ze Starostwa Powiatowego w Iławie – osoba, bez której nic by nie było możliwe. Magdo, Dziękuję Ci za trud pracy, którą z tak ogromną pasją i poświęceniem wykonałaś na moją rzecz. Dziękuję za Twój optymizm i niesamowitą energię oraz zaangażowanie.

Swoje Serdeczne Podziękowania kieruję także do Pań Joanny Syguły oraz Anety Urbańskiej – opiekunek samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół im Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Moja ukochana „Budowlanka” pamiętała o swoim absolwencie. Kłaniam się Pani Dyrektor Elżbiecie Gościńskiej, Szanownym Pedagogom, Rodzicom oraz uczennicą i uczniom – moim młodszym Koleżankom i Kolegom, którzy wykonali gigantyczną pracę na moją rzecz.

Ubolewam nad tym, że nie mogę wymienić tutaj wszystkich osób, które mi pomogły w każdy możliwy sposób. Nie mogę jednak pominąć Pani Joanny Babeckiej ze Starostwa Powiatowego w Iławie oraz  Pani Kamili Gurowskiej, która zorganizowała dla mnie Bazarek czy moich serdecznych znajomych z czasów Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Najszczersze podziękowania także dla burmistrza Iławy, Dawida Kopaczewskiego za wsparcie oraz dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie - Jakuba Kaski i Wojciecha Wierzchowskiego, za zorganizowanie zbiórki.

Wszyscy, których nie wymieniłem, niechaj nie czują się pominięci. Pamiętam o Was i dziękuję za otrzymane dobro.

Dziękuję Wam Wszystkim…

 

F czolo wojtek budowlankaNa zdjęciu w środku szczęśliwy Wojtek Kaniuka, w towarzystwie dyrektorki ZS im. Bohaterów Września 1939 roku, Elżbiety Gościńskiej, rodziców:  Ireny i Władysława Kaniuków, pań organizatorek zbiórki: Joanny Syguły i Anety Urbańskiej oraz Mirosławy Świniarskiej, wicedyrektor szkoły

Bazarek wciąż trwa!

Na portalu społecznościowym trwa bazarek na zakup specjalistycznego wózka dla Wojciecha Kaniuki, o którym pisaliśmy niedawno http://www.powiat-ilawski.pl/index.php/840-goraca-prosba-o-o-wsparcie-w-zakupie-specjalistycznego-wozka-inwalidzkiego. Zorganizowała go Kamila Gurowska. Wśród licznych fantów, znajdziecie praktyczne gadżety i ciekawe publikacje, również te, które przekazał Powiat Iławski. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tam coś dla siebie. Każda pomoc się liczy. Kwota jaka pozostała, aby zakupić wózek to 8 000. Odzew jest duży, choć nadal brakuje jeszcze sporo.

O Wojtku już pisaliśmy:

https://powiat-ilawski.pl/index.php/840-goraca-prosba-o-o-wsparcie-w-zakupie-specjalistycznego-wozka-inwalidzkiego

https://powiat-ilawski.pl/index.php/865-wspieramy-akcje-charytatywna-na-specjalistyczny-wozek-dla-wojtka

Wojtek Kaniuka jestem podopiecznym Fundacji Avalon i posiada tam swoje subkonto. Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa.

Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację: Kaniuka, 11134 (ten dopisek jest bardzo ważny). Będę niezmiernie wdzięczny za każde wsparcie.