Klub Radnych "Dla Iławy" wspiera młodych iławian

F. LICEUMMateusz Dąbrowski, mieszkaniec Iławy i uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, jest pierwszym laureatem stypendium "Dla Iławy" ustanowionego przez Klub Radnych "Dla Iławy". - To wsparcie o charakterze motywacyjnym - przyznają iławscy radni, którzy na pomoc dla młodych i uzdolnionych iławian będą regularnie przekazywać część swoich diet.

Klub Radnych "Dla Iławy" tworzy szóstka radnych Rady Miejskiej w Iławie: Włodzimierz Ptasznik, Ewa Jackowska, Michał Młotek, Dariusz Paczkowski, Tomasz Sławiński i Tomasz Woźniak. Stypendium "Dla Iławy" będzie przez nich wręczane dwa razy w roku - w marcu i w październiku. - Chcemy w ten sposób realnie wspierać młodych, uzdolnionych iławian, inwestować w nich - przyznaje Włodzimierz Ptasznik

Pierwsze stypendium "Dla Iławy" trafiło w ręce iławianina Mateusza Dąbrowskiego, na co dzień ucznia Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie. - Mateusz jest bardzo zdolnym uczniem, osiąga przy tym wysokie wyniki w nauce a wśród nauczycieli i rówieśników cieszy się dobą opinią - informuje Włodzimierz Ptasznik. - Jesteśmy przekonani, że nasze stypendium, choć niewielkie, zmotywuje go do dalszej pracy - dodaje.

Spośród wszystkich uczniów klas drugich iławskiego liceum, Mateusz Dąbrowski jest w trójce najlepszych z wysoką średnią 5.1. Szczególnie interesuje go historia. Interesuje się też sportem: dużo pływa i jeździ na rowerze, często po kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Jak podkreślają radni z klubu "Dla Iławy" to niezwykle pracowity i zdolny uczeń. I między innymi do takich osób trafiać będzie ustanowione przez nich stypendium "Dla Iławy".

Kolejne finansowe wsparcie przyznane zostanie w październiku. O tym, do kogo trafi, zadecydują radni z klubu "Dla Iławy", którzy zachęcają jednocześnie, by do ich inicjatywy dołączyli kolejni radni.

F. LICEUM