Powiat Iławski obecny podczas Gali Plebiscytu Sportowego "Gazety Iławskiej". Gratulacje popłynęły od przewodniczącej sejmiku Bernadety Hordejuk i wicestarosty Marka Polańskiego

DSC 0859Wczoraj tj. 4 marca, w Porcie Śródlądowym w Iławie, odbyła się Gala podsumowująca plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca 2018 roku "Gazety Iławskiej". Powiat Iławski był patronem tego Plebiscytu, który ma już swoją kilkuletnią tradycję. Tradycją stała się także coroczna obecność na Gali przedstawicieli władz powiatowych. Gratulacje sportowcom oraz upomionki przekazali m.in. Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego (dyrektor wydziału Starostwa Powiatowego w Iławie) oraz wicestarosta Powiatu Iławskiego, Marek Polański.

ZŁOTA DZIESIĄTKA PLEBISCYTU SPORTOWEGO GAZETY IŁAWSKIEJ 2018
1. Arkadiusz Kuciński, piłka nożna (Jeziorak Iława) 24.0%
2. Adrian Przybyła, biegi/tenis stołowy (Iława) 15.2%
3. Barbara Stępniak, biegi (Rozbiegany Susz) 11.7%
4. Piotr Pawlik, piłka nożna (Osa Ząbrowo) 5.5%
5. Emilia Włodarska, tenis stołowy (Jeziorak Iława) 5.3%
6. Łukasz Brzeziński, siatkówka (CSiR Pałac Kamieniec) 4.5%
7. Kacper Borecki, piłka nożna (Unia Susz — Młode Talenty) 4.3%
8. Natalia Chojnowska, żeglarstwo (MOS Iława) 4.2%
9. Daniel Sikorski, piłka nożna (Orzeł Ulnowo) 4.1%
10. Joanna Tomaszewska, biegi (Biegacze Gorszego Sortu Iława) 3.9%

- Od poczatku organizowania Plebiscytu przez "Gazetę Iławską" mam przyjemność w nim uczestniczyć - mówiła podczas Gali Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie. To cenna inicjatywa. Serdecznie gratuluję wszystykim sportowcom, całej Złotej Dziesiątce i laureatom. Jest mi niezmiernie miło, gdy słyszę nazwiska naszych sportowców działając na arenie wojewódzkiej, wcześniej jako radna a dziś jako przewodnicząca sejmiku, co ku mojej radości, zdarza się coraz częściej. Głos zabrał także Marek Polański, wicestarosta Powiatu Iławskiego, który pogratulował serdecznie wszystykim sportowcom.

Poza sportowcami, trenerami, sponsorami i rodzinami laureatów obecni byli także samorządowcy z gmin Powiatu Iławskiego oraz przedstawiciele instytucji m.in. Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy, Krzysztof Pietrzykowski, burmistrz Susza,  Krzysztof Harmaciński, wójt Gminy Iława, Sławomir Ciszewski, dyrektor Portu Śródlądowego w Iławie, Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji,  Jarosław Piechotka, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, Przewodniczący Rady Miasta Iława, Michał Młotek oraz reprezentujący Grupę WM, wydawcę "Gazety Iławskiej" - Igor Hrywna, redaktor naczelny "Gazety Olsztyńskiej", Małgorzata Dargiewicz dyrektor regionalny Grupy WM oraz Błażej Urbański -  menadżer iławskiego oddziału.

F. Starosta 2

F. Od gazety czolo 2