Wojciech Kaniuka, absolwent iławskiej "Budowlanki" potrzebuje naszej pomocy! Chodzi o zakup specjalistycznego wózka

Moje MPDWojciech Kaniuka ma 35 lat i pochodzi z Iławy. Jest absolwentem Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie, z wykształcenia jest magistrem politologii. Od urodzenia cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe, czterokończynowe z głębokimi zaburzeniami mowy, przez co potrzebuje kompleksowej opieki ze strony drugiej osoby. - Brak wózka specjalistycznego powoduje, że nie mogę samodzielnie opuścić domu - wyjechać na spacer czy po prostu integrować się z ludźmi - pisze w liście pan Wojtek.

Moi Drodzy,

Od momentu ukończenia studiów, a nawet już w trakcie ich trwania, zawsze starałem się być w miarę „samodzielny” finansowo – na tyle, na ile jest to możliwe w przypadku osoby niepełnosprawnej w stopniu znacznym, która żyje w warunkach, jakie stwarza nam Polska.

Cierpię na Dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe z głebokimi zaburzeniami mowy, przez co potrzebuje stałej kompleksowej opieki ze strony drugiej osoby. Mieszkam w Iławie, w marcu tego roku kończę 35 lat, z wykształcenia jestem magistrem politologii.

      Jestem całkowicie zależny od członków swojej rodziny - zwłaszcza rodziców, którzy mają także problemy zdrowotne (w tym z kręgosłupem) z oczywistej przyczyny. Ostatnio jednak tak się  niefajnie dla mnie złożyło, że potrzebuję nowego wózka specjalistycznego. Brak wózka specjalistycznego sprawia, że nie mogę samodzielnie opuścić swojego domu, wyjechać na spacer, czy po prostu kontaktować oraz integrować się z innymi ludźmi. Cierpi na tym moja niezależność, która i tak jest ograniczona do maksimum.

       Ściślej rzecz ujmujac, NFZ dał dofinansowanie w wysokości 3000 zł, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie (na co się zanosi) drugie tyle, natomiast wózek kosztuje 13 999 zł. W momencie przyznania dofinansowania  przez PCPR będę miał krótki czas na realizacje wniosku. W związku z tym szukam pomocy wszędzie, gdzie to możliwe. Wysłałem do tej pory ponad 760 maili do różnych firm, instytucji i znanych osób - aktorów, piosenkarzy etc. Nic na razie tym nie wskórałem.

     Obecnie także staram się byc aktywny zawodowo. Zajmuję sie szeroko pojętym markietingiem  internetowym, pracuję zdalnie.

 W innych sferach mojego życia nie jest już niestety tak różowo.

Zarówno dochody moje  jak i moich rodziców nie zawsze wystarczają na pokrycie kosztów, jakie generuje moja niepełnosprawność. Dotyczy to takż zakupu specjalistycznego wózka.

Przyznam, że nie czuję się komfortowo, kiedy muszę prosić o pomoc. Jako osoba ze znaczną niepełnosprawnością czuję się dziś upodlony  przez państwo polskie.

Ale prosić muszę, gdyż każdy z nas chce żyć maksymalnie niezależnie. Niezależność jest moim głównym celem w życiu, o czym bardzo często  pisze na swoim blogu -

www.opiniologia.pl, na który serdecznie zapraszam.

Niezależność to także naturalna potrzeba niczym nieskrępowanego poruszania się oraz integracji i komunikacji z innymi ludźmi. W moim przypadku  bez posiadania specjalistycznego wózka inwalidzkiego jest to niestety, niemożliwe.

Każda forma pomocy oraz wsparcia będzie dla mnie bezcenna.

 

Jestem podopiecznym Fundacji Avalon i posiadam tam swoje subkonto.

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa.

Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację: Kaniuka, 11134 (ten dopisek jest bardzo ważny). Będę niezmiernie wdzięczny za każde wsparcie.

 Wojciech Kaniuka

 

F. wozek