Bezpłatna pomoc dla oszukiwanych seniorów

BEZPLATNA POMOCSeniorzy coraz częściej stają się ofiarami nieuczciwych praktyk handlowych ze strony rozmaitych firm i naciągaczy. Schemat z reguły wygląda podobnie. Starszy człowiek odbiera telefon, np. z banku, firmy handlowej, telekomunikacyjnej, energetycznej czy ubezpieczeniowej, rozmowa kończy się zawarciem niekorzystnej dla niego umowy. Jak pomóc poszkodowanym seniorom i doprowadzić do unieważnienia nieuczciwych umów?

Bywa, że naciągacze odwiedzają seniora w domu. Osoba, która prowadzi rozmowę, zwykle przedstawia się z imienia i nazwiska, wydaje się miła i pomocna. Wzbudza zaufanie. Szybko też zaczyna namawiać swojego rozmówcę do skorzystania z „wyjątkowej oferty” lub „promocji”. Doradza np. zmianę aktualnego abonamentu telefonicznego, zawarcie nowej umowy na dostawę energii elektrycznej, wzięcie kredytu czy wykupienie polisy.
Często też zapraszają na darmowe badania lub promocyjną prezentację, gdzie namawiają na zakup różnych rzeczy za cenę znacznie wyższą od ich wartości.
Wykorzystując ludzką naiwność i niewiedzę, posługując się sprytnymi marketingowymi chwytami, potrafią nakłonić seniora do tego, by podpisał odpowiednie dokumenty i wyraził zgodę na to, co mu się proponuje.
Niebawem okazuje się, że miało być taniej i lepiej, a jest drożej i gorzej.
Jedno jest pewne, od zaciągniętych zobowiązań trudno się uwolnić, a za rozwiązanie umowy często żądają nawet kilka tysięcy złotych.
Takim właśnie sytuacjom  organizacja Polskie Radio Obywatelskie przeciwstawia się.
Organizacja oferuje bezpłatną pomoc osobom w wieku senioralnym w doprowadzaniu do unieważnienia nieuczciwych umów, na których zawarcie zostali namówieni przez różnych naciągaczy.
Korzystając z uprawnień stowarzyszenia do działania w interesie społecznym, stowarzyszenie podejmuje w takich przypadkach interwencję i doprowadza do unieważnienia nieuczciwych umów, zawartych w wyniku wprowadzenia seniorów w błędne przeświadczenie, że są one dla nich korzystne. TU POBIERZ WNIOSEK

Działania wspierane są przez resort polityki społecznej.

Warto skorzystać z tej pomocy – napisz  lub zadzwoń tel. 42 279 73 55
Działania współfinansowane przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
POLSKIE RADIO OBYWATELSKIE
Przedstawiciel Europejskiej Federacji Radia Obywatelskiego
ZARZĄD GŁÓWNY
90-360 Łódź ul. Piotrkowska 238; Tel. 42 279 73 55
Internet : www.plcb.org Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.