Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu z prestiżowym Certyfikatem „Szkoła Wierna Dziedzictwu”

susz certyfikat1Kolejna szkoła prowadzona przez Powiat Iławski dołączyła do grona szkół odznaczonych tym wyjątkowym certyfikatem. W ramach drugiej edycji projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”  Kapituła Konkursu, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny złożonej dokumentacji wytypowała spośród 187 wniosków 75 szkół i placówek do przyznania certyfikatu. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

Gala wręczenia Certyfikatów odbyła się 29 listopada 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Wyróżnienie odebrała dyrektor szkoły  Beata Szczepaniak – Furman z rąk wicewojewody Sławomira Sadowskiego i wicekuratora Wojciecha Cybulskiego.

susz cert 2

Zespół, który koordynował działania zmierzające do otrzymania certyfikatu stworzyły  Krystyna Ulatowska, Mirosława Zając, Anna Gaszczyńska i  Anna Dziczek. Przyznanie prestiżowego Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu" w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,  ma dla nas szczególną wymowę i jest ukoronowaniem podejmowanych przez uczniów i nauczycieli działań. Mają one wpływ  na kształtowanie tożsamości narodowej, upowszechnianie wiedzy na temat polskiej historii, kultury, tradycji  i wychowanie  w duchu patriotyzmu. Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu" został nadany również ZS w Lubawie oraz ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

susz certyfikat

susz certyfikat1

źródło: ZSim. Ireny Kosmowskiej w Suszu. ; K Ulatowska