Masz pomysł na biznes? Szukasz pomysłu na działalność gospodarczą organizacji pozarządowej? A może chcesz, żeby w Twojej gminie powstała spółdzielnia socjalna? 26 maja 2020 (wtorek) Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu zaprasza na szkolenie online „Przedsiębiorstwa społeczne jako miejsce pracy”.

Szkolenie poprowadzą Edyta Karpińska i Anna Bukowska – animatorki i doradczynie OWIES w Elblągu, które przekażą wiedzę dotyczącą m.in. form przedsiębiorstw społecznych oraz możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, jakie dają PS. Uczestnicy dowiedzą się także jakie wsparcie finansowe oraz doradcze oferuje OWIES.

Program:
12:00 – 13:30 Wprowadzenie – rynek pracy, potrzeby
13:30 – 13:45 Przerwa
13:45 – 15:15 Pracownik czy pracodawca – bariery, korzyści, potrzeby
15:15 – 15:30 Przerwa
15:30 – 17:00 Rodzaje przedsiębiorstw społecznych – spółdzielnie socjalne, spółki non profit, stowarzyszenia, fundacje
17:00 – 17:15 Przerwa
17:15 – 18:45 Oferta OWIES – dotacje, szkolenia, doradztwo

Kogo zapraszamy?
Czekamy na zgłoszenia od przedstawicieli organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz grup inicjatywnych z powiatów: braniewskiego, elbląskiego, Elbląga, iławskiego oraz ostródzkiego.

Jak się zgłosić?
By wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić do 22 maja 2020 (piątek) formularz online dostępny tutaj.