Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Iławie przy współpracy z wolontariuszami z Młodzieżowej Rady Powiatu Iławskiego po raz kolejny zbierali żywność by sprawić, aby osoby w potrzebie również mogły cieszyć się radością zbliżających się dużymi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

Końcówka listopada to tradycyjnie początek wielkich przedświątecznych zakupów. Myślimy o świątecznych przysmakach i wyjątkowej atmosferze rodzinnych spotkań. Niestety, nie wszyscy mogą cieszyć się radością Świąt. Wśród nas jest wielu potrzebujących, którym możemy wspólnie pomóc. Z tą myślą przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu Iławskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 29 i 30 listopada zbierali żywność oraz datki. Szczodrość klientów lokalnych sklepów okazała się wyjątkowa, zebrano ponad 2000 kg artykułów spożywczych i przemysłowych. Dzięki akcji 150 rodzin z naszego regionu otrzyma wsparcie i będzie mogło w radości przeżyć ten piękny, świąteczny czas. Dotychczasowe akcje pokazały już, że w ferworze przedświątecznym nie zapominamy o najuboższych i tym razem mieszkańcy naszego powiatu wykazali się ogromną empatią. Dzielenie się jedzeniem na pewno sprawia każdemu darczyńcy wyjątkową radość.

www.powiat-ilawski.pl (Joanna Babecka)

Starostwo Powiatowe w Iławie