Niosą  bezinteresowną pomoc wszędzie tam, gdzie potrzeba wsparcia, są opiekuńczy, wrażliwi  i zaangażowani. Mowa o wolontariuszach, którzy 5 grudnia obchodzą swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji, 6 grudnia, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego organizuje Galę Wolontariatu  Województwa Warmińsko-Mazurskiego, na którą zaprasza w szczególności wolontariuszy.Samorządowcy dostrzegają aktywność wolontariuszy, cenią ich pracę i apelują  do wszystkich środowisk, by otrzymywali oni odpowiednie wsparcie i promocję.

Gala odbędzie się w Olsztynie w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji (ul. Jagiellońska 91A).

PROGRAM:

10:00-10:30 – Rejestracja uczestników

10;30 -10:45 – Rozpoczęcie Gali Wolontariatu

10:45-11:30 – Spotkanie z Łukaszem Krasoniem, mówcą motywacyjnym, przedsiębiorcą, społecznikiem, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, „spełniający się marzyciel”; Przemawiał on na jednej scenie z Brianem Tracy, Jurkiem Owsiakiem, Jackiem Walkiewiczem  czy Kevinem Hoganem. Temat spotkania: Rozwijać się poprzez wolontariat!

11:30 -12:20 – BARWY WOLONTARIATU – POMYSŁY I INSPIRACJE (9 dyskusji o wolontariacie przy 9 stolikach)

  • Jak zachęcić rówieśników do wolontariatu? Jak budować modę na wolontariat?Jak ciekawie mówić o swojej pracy wolontariackiej?

Prowadzenie: Michał Bartoszewicz, Rafał Radzymiński, dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem, twórcy magazynu lifestylowego „Made In Warmia i Mazury”.

  • Jak kierować pracą wolontariuszy? Co oznacza kierować zespołem? Czy można być jednocześnie przyjacielem i liderem?

Prowadzenie: Urszula Podurgiel, założycielka Fundacji Kocham Jaśka oraz Stowarzyszenia Adelfi, które w przeciągu kilku lat od organizacji hobbistycznej rozwinęło się w profesjonalną organizację zatrudniającą kilkadziesiąt osób.

  • Nie marnuję! – Wolontariat dla Ziemi – co możemy zrobić i jak zachęcać do tego innych?

Prowadzenie: Marek Borowski, prezes Banku Żywności, propagator ruchu less i zero waste, działań na rzecz niemarnowania żywności.

  • Segreguję! Odzyskuję! Wolontariat  dla Ziemi  – co możemy zrobić i jak zachęcić do tego innych?

Prowadzenie: Weronika Pawlak, pomysłodawczyni projektu Zmarnowanie! zrealizowanego w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Wraz z grupa olsztyńskich licealistów organizuje prelekcje dla młodzieży i dorosłych, prowadzi warsztaty i spotkania na temat tego, jak żyć w zgodzie z naturą.

13:00 – 13:50 – Wystąpienie Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego i rozstrzygniecie konkursu „Barwy Wolontariatu”, „Czego się życzy wolontariuszom” oraz „Konkurs na hasło promujące  warmińsko-mazurski wolontariat Korpus Solidarności”.

13:50 – 14:20 – Występ zespołu „Szalone Małolaty” z Elbląga.

14:20 – Poczęstunek dla gości Gali.


Fot. pixabay.com