We wtorek 3 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne biegu przełajowego ZASUWAJ, który odbędzie się 23 lutego 2020 roku. Samorząd Powiatu Iławskiego dołączył w tym roku do grona współorganizatorów  tej sportowej imprezy, co osobiście potwierdził Starosta Powiatu Iławskiego, Bartosz Bielawski, podczas spotkania.

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie spotkali się przedstawiciele organizatora biegu tj. Iławskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji  oraz współorganizatorów: Samorządu Powiatu Iławskiego, Miasta Iława, Gminy Iława i Gminy Susz.

Bieg przełajowy ZASUWAJ jest drugą edycją tego wydarzenia. Organizatorzy wprowadzili jedną zasadniczą zmianę. Bieg wystartuje z Iławy (okolica amfiteatru), a meta  będzie w Suszu (przy CSiR przy ul. Piastowskiej w Suszu). Tradycyjnie biegacze pokonają dystans 27 kilometrów.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I REGULAMIN BIEGU JUŻ WKRÓTCE.

– Samorząd Powiatu Iławskiego z radością angażuje się we wszystkie inicjatywy, szczególnie te prozdrowotne, które mają charakter ponadgminny – mówił podczas spotkania Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego – Tak jest w przypadku biegu Zasuwaj, w którym uczestniczą trzy gminy dotychczas a teraz dołączyliśmy my, jako Starostwo.

plakat zasuwaj

www.powiat-ilawski.pl