Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie informuje o wydarzeniach sportowych i edukacyjnych, które odbędą się w nadchodzącym tygodniu w placówkach Powiatu Iławskiego.

WTOREK 3 GRUDNIA

We wtorek  3 grudnia, o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Lubawie, odbędą się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Ręczną Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych.

Również we wtorek 3 grudnia, o godz. 9.00 w Centrum Turystyczno – Rekreacyjnym w Iławie odbędą się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych a w Szkole Podstawowej w Kisielicach odbędą się Mistrzostwa Powiatu
Mini – Piłkę Siatkową „4” Chłopców Szkół Podstawowych.

Organizatorem zawodów jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Iławie. Zawody są sfinansowane ze środków budżetowych powiatu iławskiego w ramach zadania publicznego „Cykl powiatowych imprez z zakresu sportu szkolnego”.

CZWARTEK 5 GRUDNIA

W czwartek 5 grudnia 2019 r.  o godz. 9.00  w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbędą się Mistrzostwa Powiatu w Halową Piłkę Nożną Chłopców Szkół Ponadpodstawowych. O godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Kisielicach odbędą się Mistrzostwa Powiatu  w Piłkę Siatkową Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych (rocznik 2005 – 2006).

Również 5 grudnia br. o godz. 9.30 w Centrum Turystyczno – Rekreacyjnym w Iławie odbędą się
VIII Mikołajkowe Zawody w Pływaniu Ośrodków Szkolno – Wychowawczych. Organizatorem zawodów jest Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Arka”. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Iławskiego.

PIĄTEK 6 GRUDNIA

W piątek 6 grudnia br. o godz. 9.00 w Zespole Szkół w Lubawie odbędzie się Festyn Zawodoznawczy 2019 „Przejdź na zawodowstwo”.

W programie m. in.:

– prezentacja Zespołu Szkół,

– rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Proces tworzenia w pracy rzemieślnika”,

– prezentacja oferty Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie oraz stoisk pracodawców,

– konkursy dla uczniów.