Uwaga! Dziś, tj. 13 czerwca, po południu i w nocy wystąpią silne wiatry, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu – czytamy w komunikacie. Informuje on również ostrzeżenie, że nie należy chować się pod drzewami i jeśli to możliwe, zaleca się pozostawanie w domu.

Fot .pixabay.com

Ostrzeżenia przed burzami i gradem dla naszego województwa wydał dziś także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje dziś od godz. 16 do jutra do godz. 06:00 i dotyczy całego regionu. Jednocześnie IMGW ostrzega przed upałami. Temperatura nadal przekraczać będzie 30°C.

W ZWIĄZKU Z MOŻLIWOŚCIĄ WYSTĄPIENIA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM  !!!

— PO ZAKOŃCZENIU PRACY KONIECZNIE WYŁĄCZ SPRZĘT ELEKTRYCZNY ZNAJDUJĄCY SIĘ NA TWOIM STANOWISKU PRACY

— NIE ZAPOMNIJ RÓWNIEŻ  O WYŁĄCZENIU LISTWY ZASILAJĄCEJ

— POZAMYKAJ WSZYSTKIE OKNA, DRZWI  I ROLETY ZEWNĘTRZNE