Co roku organizujemy w Domu Pomocy Społecznej w Iławie Piknik Rodzinny, który nasi mieszkańcy i ich bliscy bardzo lubią – mówi Marek Kaucz, dyrektor DPS Iława. Tak było również w czwartek, 13 czerwca.

W Domu Pomocy Społecznej w Iławie mieszka aktualnie 58 osób, z racji różnych dolegliwości, nie wszyscy uczestniczyli w Pikniku, zwłaszcza, że tego dnia był dokuczliwy upał. Mimo to, kilkudziesięciu mieszkańców z rodzinami świetnie się bawiło. Były kiełbaski z grilla, bigos i słodkości. Terapeuci zadbali natomiast o konkursy i zabawy. Piknik uatrakcyjnił występ młodej, zdolnej, 15-letniej wokalistki – Darii Dąbkowskiej.  W spotkaniu integracyjnym uczestniczył gość specjalny, ojciec Krzysztof ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI), który 27 lat spędził na misji w Kamerunie. Jest zaprzyjaźniony z DPS-em i jego mieszkańcami od lat.

www.powiat-ilawski.pl (M. Rogatty)