Wręczono nagrody w dziedzinie kultury fizycznej oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury

DSC 021819 czerwca wręczono nagrody Zarządu Powiatu Iławskiego w dziedzinie kultury i sportu. Wyróżniono zarówno zawodników, jak i trenerów, którzy w 2016 roku uzyskali szczególne osiągnięcia. Nagrody wręczali Marek Polański - Starosta Powiatu Iławskiego oraz Michał Młotek - Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół "Iława Gospel Singers", który swym występem urozmaicił część artystyczną uroczystości. Ale nie tylko, wokalnie oraz muzycznie zaprezentowali się również uczniowie Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.

To już osiem lat przyjaźni polsko-niemieckiej.

P1220568Przyjaźń i partnerstwo z niemieckim Powiatem Hof trwa nieprzerwanie od 2009 roku. Pierwszą umowę o współpracy podpisali ówczesny Starosta Powiatu Iławskiego, Pan Maciej Rygielski i Starosta Powiatu Hof, Pan Bernd Hering w styczniu 2009 roku w Iławie, a następnie w kwietniu tego samego roku podczas wizyty w powiecie Hof. Od tego momentu powstało wiele wspólnych projektów na rzecz i przy współudziale mieszkańców obydwu powiatów. Wizyty młodzieży oraz przedstawicieli powiatów wpisały się już na stałe do kalendarza wydarzeń partnerskich. W ubiegłym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć delegację Powiatu Hof na czele z Panem Oliver Bär, obecnym Starostą Powiatu Hof.

Światowy Dzień bez Tytoniu w Iławie

DSC 062731.05.2017 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu odbyły się happeningi antytytoniowe przed Starostwem Powiatowym w Iławie i Urzędem Miasta Iławy z udziałem dzieci, młodzieży i nauczycieli z przedszkoli i szkół iławskich . Dzieci i młodzież prezentowały transparenty z napisami antytytoniowymi, plakaty i hasła antytytoniowe. Uczeniowie odczytali apele o czyste powietrze bez dymu tytoniowego, skierowane do dorosłych mieszkańców Iławy i władz samorządowych, które następnie złożyli na ręce Starosty Powiatu Iławskiego i Burmistrza Iławy. Dodatkowo odbył się przemarsz młodzieży szkolnej wraz z nauczycielami na trasie od Starostwa Powiatowego w Iławie do Urzędu Miasta w Iławie.

Recepta na sukces olimpijczyka z „Żeromka” - wywiad

002 Tomasz MakowskiW Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie spędził sześć lat. Już w pierwszej klasie gimnazjum pokazał, że ma niezwykłe zdolności matematyczne. Tomasz Makowski - wzorowy uczeń, laureat i finalista wielu konkursów. W czasie matur zdobył kolejny tytuł – 1 miejsce w województwie w konkursie matematycznym KANGUR.  Zadaliśmy mu kilka pytań i liczymy na poznanie sekretu jego sukcesu.

Sukcesy uczniów z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu

DSC0171621.04.2017 roku uczniowie Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu:  Kacper Sieciński z klasy IV oraz  Mateusz Głowacki z klasy III wzięli udział w XLI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku agrobiznes na szczeblu okręgu w Olsztynie. Kacper zajął III miejsce i zakwalifikował się jako reprezentant okręgu na szczebel centralny.